Zdravie a krása

4 tipy ako správne vybrať šperk pre priateľku alebo manželku

Určite poznáte situáciu, keď si nákup darčeku pre svoju milovanú necháte na poslednú chvíľu. V rýchlosti nabehnete do obchodného centra a popritom, ako kráčate vedľa výkladov premýšľate, čo by mohol byť ten ideálny darček. Odpoveďou na túto otázku je šperk. Ten poteší každú ženu, platí to však len vtedy, ak je zvolený vkusne a vhodne.

V tomto článku Vám prinášame 4 tipy, vďaka ktorým trafíte do čierneho.

1. Riaďte sa tým, čo už nosí

Šperky, ktoré nosí žena často nosí rada. Od toho sa môžete odraziť. Pokiaľ Vaša drahá nosí trblietavé náhrdelníky, zbytočne jej budete kupovať retiazky. Ak si potrpí na výrazné zlaté náušnice, ich kúpou nič nepokazíte. Pokiaľ budete vnímať šperky, ktoré sa jej páčia, určite trafíte ten správny.

2. Zvážte celkový štýl a outfit

Úlohou šperku je dopĺňať a zvýrazňovať celkový outfit a na to by ste mali myslieť. Štýl obliekania ide ruka v ruke so štýlom šperkov a nemali by sa výrazne odkláňať. Vaša priateľka alebo manželka určite ocení, keď jej podarujete šperk, ktorý rada nosí a ktorý aj zapadá do jej outfitov.

3. Farebný, strieborný, zlatý alebo s diamantom?

Niekto má rad zlato, iní k nemu majú skôr odpor. Nie všetkým sa páčia trblietavé kovy. Mnohé dámy majú najmä v súčasnosti radi jednoduché ručne vyrobené šperky, ktoré nie sú až tak výrazné, no vkusne doplnia každodenný outfit. Ich výhodou je že sú ľahké a príjemne sa nosia. Aj na toto by sme mali klásť dôraz pri výbere správneho šperku

4. Špeciálne príležitosti

Nie všetky predchádzajúce tipy sú použiteľné pre špeciálne príležitosti, ako je kúpa zásnubného prsteňa či šperk na okrúhle výročie. Pri takýchto príležitostiach je často vhodné siahnuť po overenej klasike a zbytočne neexperimentovať. Záleží to samozrejme od povahy a vkusu partnerky. Ak si nie ste v týchto situáciách istý, pokojne sa opýtajte jej kamarátky. Vždy lepšie, ako spraviť krok vedľa.

Veríme, že Vám tieto tipy uľahčia najbližšie nakupovanie šperku a že Váš výber vyčarí úsmev na tvári. Nakoniec je aj tak najväčším darom radosť z pozornosti.

Komentáre