Novinky

4 tipy ako si zútulniť bývanie

Poznáte to, keď máte pocit, že váš dom sa odklonil od vašej pôvodnej predstavy ? Možno sa to stalo práve prostredníctvom drobností, ktoré nie sú práve pastvou pre oči ale sú v domácnosti veľmi potrebné. Nie je však nutné vymeniť váš vkus za praktickosť. V tomto článku vám prinášame zopár tipov ako si s tým poradiť.

  1. Zvoľte namiesto obyčajných klasických hliníkových žaluzí iné. V móde sú napríklad štýlové drevené alebo bambusové žalúzie, ktoré by výborne dopĺňajú sny o bývaní v boho štýle. Isto vás zaujme ich jemná elegancia a jednoduchosť. Výsledkom kombinácie tradície a modernosti je štýlový dizajn a funkčnosť, o ktorej pri zariaďovaní bytu túžia všetci.
  2. Skvelým nápadom je tiež drevený kryt na radiátor. Získate tak viac odkladacieho priestoru a aj nový priestor na relax. Dnes je už možné kúpiť kryt, ktorý je určený aj na sedenie. Slúži ako lavica pod oknom a je skvelým riešením napríklad do detských izieb.
  3. Ak ste romantická duša, určite vás nesklame vymenenie klasických roliet za látkové. Tieto zatemňovanie rolety pôsobia nenásilne a nevtieravo a schovajú sa raz dva, lebo sa navíjajú na hriadeľ. Dali by sa dokonca zladiť aj k obliečkam na vankúšoch v obývačke či k utierkam v kuchyni, čo je pre nás ženy veľké plus. Zvoliť si môžete aj dizajn držiakov, spodných líšt, retiazok a iných detailov tak, aby vyhovoval vášmu štýlu.
  4. Viditeľné a nepekné káble či zásuvky? Obľúbenou a jednoduchou možnosťou maskovania je vysoká lišta. Vodiče sa pod ňu skryjú a interiér je hneď elegantnejší a atraktívnejší. Dobrým tipom pre maskovanie zásuviek sú zas vinylové nálepky alebo vyrobenie malých drevených dvierok v mieste kde je zásuvka. Tieto nápady odstránia problém s estetikou a zaručia útulnejšie bývanie.

Veríme, že Vám tieto tipy pomôžu zlepšiť a zútulniť Vaše bývanie. Aj veľká zmena nemusí byť drahá zmena, často stačí venovať pozornosť detailom, ktoré vedia spraviť divy.

Komentáre