Outdoor

Aby vaše auto zostalo čisté

Autá sú súčasťou našich každodenných životov. Sú to dopravné prostriedky, ktorými sa prepravuje do školy, práce, na výlety, pomáhajú nám navštíviť rodinu a známych, nakúpiť potraviny alebo zájsť do divadla. Nato, aby boli funkčné, sa o nich musíme patrične starať. Tankovať, menič olej, dopĺňať vodu do ostrekovača, dvakrát ročne navštíviť pneuservis a chodiť nielen na preventívne prehliadky k automechanikovi. To všetko potrebujeme na správny chod vozidla. Ale je tu ešte jedna stránka, a to tá estetická. Väčšina ľudí si potrpí na čistote svojho štvorkolesového miláčika zvonku aj zvnútra.

Kufor

Kufor v aute nám slúži predovšetkým ako dočasný úložný priestor pre veci, ktoré potrebujeme dostať z jedného miesta na druhé. Najčastejšie ide o potraviny a iné nákupy, kočíky, sezónne bicykle či lyže. Gumené vaničky do kufra  by si mal rozhodne zaobstarať každý majiteľ auta. Ich čistenie je veľmi rýchle a jednoduché, dokonca aj pri vyliatí nejakej tekutiny vám vanička neprepustí vlhkosť a vodu z nej len jednoducho vylejete a vaničku pretriete.

Interiér

Rovnako, ako v prípade kufra, aj podlahu auta pomáhajú udržiavať čistú kvalitné koberčeky do auta. Či už máte na topánkach nánosy snehu alebo blata, nemusíte sa báť, že si tým zašpiníte spodné čalúnenie, ktoré by ste potom museli zdĺhavo čistiť. Čistenie gumených koberčekov je rovnako rýchle a jednoduché ako v prípade vaničiek.

Autokozmetika

Na čistenie špecifických povrchov interiéru vozidla boli vyvinuté špeciálne čistiace prostriedky, ktoré šetrne a účinne vyčistia príslušný povrch. Nie je vhodné umývať celý interiér obyčajnou mydlovou vodou alebo natierať prístrojovú dosku domácim krémom. Síce majú na prvý pohľad porovnateľný čistiaci efekt, nezanechávajú na povrchu ochranný filter a tak sa interiér poškodí oveľa skôr.

Komentáre