Zdravie a krása

Aj vy si zaslúžite vytúžený relax!

Áno, vy, čo každý jeden deň vstávate ráno o piatej, aby ste už o šiestej mohli byť v práci. Áno, aj vy, čo každý jeden deň musíte odpísať na neuveriteľné kvantá e-mailov a dvíhať telefóny nie vždy príjemných ľudí. Áno, aj vy, čo pracujete dlhé hodiny svojimi vlastnými rukami ťažko a namáhavo. Áno, aj vy, čo sa každý jeden deň staráte o chod domácnosti a snažíte sa viesť svoje deti k čo najlepšiemu životu. Áno, aj vy, čo sa vždy s láskou staráte o zdravie našich blízkych. Áno, aj vy, čo sa učíte dlho do noci a prežívate stresové obdobia. Áno, aj vy, čo každý jeden deň pracujete na svojej lepšej budúcnosti. Vy všetci, my všetci, si zaslúžime oddych.

Verte mi alebo nie, no mentálne a fyzické zdravie je omnoho prednejšie ako nejaký výkon či produktivita. Všetko treba robiť s mierou. Ak teda potrebuje nachvíľku vypnúť hlavu a dopriať vášmu telu relax, tak vám všetkými desiatimi odporúčame návštevu termálnych kúpeľov. Po tejto návšteve sa budete cítiť zregenerovaný po fyzickej, ale rovnako aj po psychickej stránke. Neváhajte teda a doprajte svojmu telu druhý dych.

Termoterapia ako krok k lepšiemu zdraviu

Počuli ste už o pojme termoterapia? Ak nie, tak nám dovoľte vám tejto pojem v skratke zadefinovať. Základom tejto jedinečnej termoterapie sú bahenné, parafínové, či rašelinové zábaly. Teplota obkladov 50 – 55°C účinne prehreje postihnutú časť tela, čím dôjde k zvýšeniu látkovej výmeny, úľave od bolesti.

Ako tieto procedúry vplývajú na váš organizmus? Teploliečebné procedúry uvoľňujú svalstvo, zmierňujú  kŕče, zlepšujú výživu a funkcie orgánov, zlepšujú látkovú výmenu, tlmia bolesť, povzbudzujú obranyschopnosť organizmu. Obklady  navyše pôsobia relaxačne a uvoľňujúco a majú tiež skrášľujúce účinky. Odporúčajú sa predovšetkým pri akútnych úrazoch, zápaloch a chronických ochoreniach pohybového aparátu, pri reflexných svalových zmenách, artrózach a ochoreniach chrbtice.

Dlho neváhajte a nechajte sa rozmaznávať. Vaše telo a myseľ si zaslúži odmenu za to všetko, čo pre vás urobilo.

Komentáre