Zdravie a krása

Zrelaxujte telo i myseľ

Každodenný stres a zhon na nás nepochybne zanechávajú stopu. Niekto je voči stresu odolný viac, iný menej, no aj na najsilnejších jedincoch sa to časom podpíše. Príde chvíľa, kedy si poviete, že stačí. Potrebujete spomaliť, oddýchnuť, zrelaxovať telo i myseľ. Takýto reset je v dnešnej dobe skutočne potrebný a to v ideálnom prípade pravidelne. Existuje viacero spôsobov, ako vyskočiť z kolotoča každodenného zhonu a povinností, ktoré so sebou táto doba prináša.

Každému vyhovuje niečo iné. Dlhá prechádzka v prírode alebo fyzické cvičenie pomáha hlavne na pravidelnej báze, no občas je potrebný hrubý a nekompromisný reset. Zašiť sa na chalupu do hôr,  vyraziť na exotickú dovolenku k moru alebo navštíviť termálne kúpele. Záleží od preferencií a situácie, povedzme si na rovinu – najmä tej finančnej. A v dnešnej dobe vlastne aj epidemiologickej. Šetriť na nesprávnych miestach sa však nevypláca, najmä ak ide o fyzickú a psychickú pohodu či zdravie. Niektoré zo spomínaných spôsobov nemusia byť ani dráhe. Napríklad návšteva liečebných kúpeľov je v niekedy dotovaná zamestnávateľom, prípadne pokiaľ trpíte určitými zdravotnými ťažkosťami kúpele vám preplatí poisťovňa.

Ktoré procedúry absolvovať?

Pokiaľ sa teda rozhodnete o návštevu spomínaných kúpeľov, máme pre vás zopár tipov na procedúry, ktoré by ste určite nemali vynechať.

Vodoliečba vychádza z blahodarných účinkov termálnej minerálnej vody. Rôzne typy kúpeľov, ktorých účinky nie sú len zdravšia pleť či zrelaxovaná myseľ, ale aj liečba poúrazových a pooperačných komplikácií či celková regenerácia organizmu po preťažení. Voňavý bylinný kúpeľ či blahodarný bahenný kúpeľ sú vám k dispozícii.

Ďalšou procedúrou, ktorá ponúka veľké množstvo blahodarných účinkov je jedinečná termoterapia, kedy pokrytý teplými obkladmi s teplotou v rozmedzí 50 – 55 °C zabudnete na existenciu okolitého sveta a problémov. Vhodné na relax a regeneráciu, ako aj preliečenie boľavých miest na chrbtici. Tento typ liečby uvoľňuje svalstvo a utlmuje kŕče.

Posledným odporúčaním je klasicky sauna. Všetci ju poznáme, no málokedy, ak vôbec, ju navštívime. Vysoká teplota v saune je pre naše telo nesmierne prospešná, aj keď pri teplote 100 °C je to po pár minútach súboj sám so sebou. Následné ochladenie v ľadovej vode je pre telo šokom, ktorý je vo výsledku pre zdravie veľmi prospešný. Nie náhodou je sauna od dávna neodmysliteľnou súčasťou kúpeľov a wellness.

Komentáre