Novinky

Ako sa stal z teplákov módny hit

Ak nežijete v jaskyni, museli ste si všimnúť, že popularita teplákov rastie raketovým tempom.  Rýchlo predbiehajú staré dobré džínsy, ktoré ovládli svet v posledných desaťročiach.

Slávny zosnulý dizajnér Karl Lagerfeld raz povedal: „Tepláky sú znakom porážky. Stratil si kontrolu nad svojím životom, tak si si kúpil tepláky.” Ak by si v dnešnej dobe otvoril Instagram či Twitter, bol by asi veľmi prekvapený. Tepláky dnes už nie sú znakom porážky, ale slobody zvoliť si pohodlie za svoju prioritu. Každý ich nosí po svojom a dostane tak šancu vyjadriť svoj vlastný štýl, bez toho aby sa zriekol pohodlia.

Ako tento trend vznikol?

Tepláky sa od roku 1920, kedy ich prvýkrát vytvoril Emile Camuset, zakladateľ Le Coq Sportif, veľa zmenili. Prvýkrát boli predstavené ako športové oblečenie pre ich pohodlie a vysokú schopnosť absorbovať pot.

Tieto jednoduché nohavice zo začiatku počas Francúzskej revolúcie dominovali v mužskom módnom priemysle a potom sa rozšírili do zvyšku Európy a nakoniec do celého sveta. Dostupné boli len v sivej farbe a boli určené pre športovcov. Popularita týchto nohavíc kvôli pohodliu, ktoré prinášali do módy každým dňom rástla. V roku 1980 už neboli len pre  športovcov, ale stali sa bežným oblečením na voľný čas a do domácnosti.

Preskočme do roku 2020, kedy sa tepláky stali najtrendovejšími nohavicami. Predbehli džínsy, kaki aj manšestráky. Dnes sú dostupné v rôznych farbách, strihoch a značkách. Ich popularita podľa nás vzrástla z 2 hlavných dôvodov.

  1. Tepláky sa presunuli z telocviční na červené koberce. Celebrity ako Hailey Bieber, Rihanna, Bella Hadid a mnohé ďalšie ukázali, ako sa dajú štýlové dámske tepláky použiť takmer na akýkoľvek outfit, na akúkoľvek príležitosť. Či už do kancelárií, alebo na šport, či oslavu. Aj vďaka nim sa z teplákov stal odev na každodenné nosenie.
  2. K súčasnému prudkému nárastu predaja už nielen krásnych pánskych teplákov do značnej miery však prispela epidémia COVID-19. Zatiaľ čo úzkosť z COVID-19 spôsobila pokles tržieb vo väčšine obchodov s módou, tržby z teplákov boli výnimkou. Ba práve naopak, ich predaj vzrástol. Niet sa čomu čudovať. Nebolo kam ísť, čo robiť, chceli sme mať pohodlie a tepláky boli preto obľúbeným go-to outfitom celej epidémie.

Tepláky sú bez pochyby najpohodlnejším kúskom v šatníku každého z nás a hoci vyžadujú viac módnych zručností na vrstvenie a stylovanie, určite dokážete aj z nich vytvoriť dokonalý outfit na každú udalosť.

Komentáre