Zdravie a krása

Ako sa starať o zuby?

Mnohé štúdie dokazujú, že mať krásne zdravé zuby je jedna z najpríťažlivejších vecí. Vieme sa však o svoje zuby správne starať? Ako si správne čistiť zuby a čo potrebujeme dodržiavať, aby sme návštevy zubára obmedzili na minimum?

Sú veci, ktoré sa ovplyvniť nedajú. A to sú najmä dedičné faktory. Niekto zdedí krásne, zdravé a rovné zuby, niekto má už od mladosti problémy s častými zubnými kazmi či zápalmi. Správnou starostlivosťou však dokážeme výrazne eliminovať negatívne vplyvy.

V prvom rade je to správna technika umývania zubov. Zuby je potrebné umývať dôkladne, dostatočne dlho a správne. Zuby by ste si mali umývať v priemery 3 minúty. Kefkou netlačte silno na zuby. Dôležitejší je správny sklon kefky, nie sila, ako zuby drhneme. Zuby netreba čistiť ako koberec. Umývajte si ich jemnými krúživými pohybmi alebo zvislými pohybmi smerom od ďasien ku korunkám zubov. Nezabúdajte si poriadne vyčistiť aj vnútornú stranu zubov a tiež posledné stoličky. To sú kritické miesta, na ktoré ľudia pri umývaní zubov zabúdajú.

Čo sa týka množstva zubnej pasty, ktoré je potrebné použiť pri umývaní zubov, tu platí, že menej je niekedy viac. Zuby vám neumýva pena, ale vy vašou kefkou. Dokonca nie je absolútne potrebné, aby pasta penila. Na kefku naneste pastu vo veľkosti hráčku. To vám bohato postačí.

Po vyčistení zubov by ste nemali zabúdať na medzizubné priestory. Preto si zaobstarajte medzizubné kefky a dentálnu niť.  Zvyšky potravy nie sú príjemné ani pre vás, ani pre človeka, ktorý sa s vami rozpráva.

Mať krásne biele zuby si tiež vyžaduje vašu snahu. Môžete používať bieliace zubné pasty, bieliace pásiky alebo zájsť do salónu, kde vám zuby profesionálne vybielia. Aplikovať bieliace pásiky je veľmi pohodlná možnosť bielenia zubov.

Káva či červené víno bielym zubom neprospievajú, ale vzdať sa ich nemusíte. Stačí, ak si po každom jedle a týchto typoch potravín a nápojov budete umývať zuby alebo ich aspoň prepláchne ústnou vodou.

No a v neposlednom rade nezabudnite raz ročne zájsť na preventívnu prehliadku k zubárovi a nevynechajte ani dentálnu hygienu.

Komentáre