Outdoor

Ako vybrať najlepšiu termosku na turistiku?

Každý fanúšik turistiky a outdooru by mal mať v povinnej výbave kvalitnú termosku, nazývanú tiež termofľaša. Jej hlavnou úlohou, ako dobre vieme, je udržanie teploty jej obsahu. Nič nezahreje pri srdci viacej, ako dúšok teplej kávy na vrcholku hôr v čase jesenného mrholenia.

Na trhu je množstvo rôznych termosiek a nejakú provizórnu si pravdepodobne kúpite v každom obchodnom dome. Pokiaľ však chcete, aby skutočne plnila svoju funkciu, mali by ste výber dobre zvážiť. Nie sme predsa tak bohatí, aby sme si mohli kupovať veci, ktoré fungujú len polovične.

Podľa čoho správne vybrať termosku?

Tých parametrov pri výbere termosky nie je až tak veľa. Určite hlavnou prioritou by mal byť materiál a kvalita spracovania. Nie je termoska ako termoska. Tie plastové udržia teplo len zopár hodín, zatiaľ čo kvalitná nerezová termoska hravo zvládne aj celodennú túru. Pre milovníkov extrémov sú tú aj titánové termosky, ktoré sú však na našom trhu ťažko dostupné a pomerne drahé.

Ďalším logickým parametrom je objem termosky. Klasicky od 0,5 – 1 l. Vyberte si tú, ktorá sa vám hodí viac. Pre single turistu by mala bohato stačiť 0,5 l alebo 0,75 l termoska. Vyberajte aj podľa uzávera. Termoska s klikacím uzáverom sa síce obsluhuje ľahšie, no mechanizmus sa časom zvykne kaziť. Z dlhodobého hľadiska odporúčame uzáver skrutkovací.

Ceny termosiek – oplatí sa lacná termoska?

Odpoveď asi už tušíte. Neoplatí. Pokiaľ chystáte využiť termosku len jednorazovo, postačí vám kadejaká atrapa z obchoďáku. Ak ale chcete termosku, ktorá vás bude pravidelne sprevádzať na cestách, určite by bolo na mieste investovať o niečo viac do kvalitnej a trvácnej termosky od overených výrobcov.

Skutočne kvalitné termosky kúpite v cenovom rozmedzí 20 – 30,- €. Často však môžete nájsť rôzne zľavy či zľavové kupóny. Tieto termosky sú vysoko odolné proti nárazom, majú poistku proti vyliatiu tekutiny a teplotu obsahu udržia po dlhú dobu aj v teplotách pod nulou.

Komentáre