Fitness

Bicyklom aj na koniec sveta

Skvelým spoločníkom na ceste za lepším fyzickým zdravím, ale rovnako aj skvelým pomocníkom ako sa môžete pozrieť do rôznych zákutí Slovenska je práve bicykel. Ak si lámete hlavu nad tým, že čo teraz, keď nemáte bicykel, tak nezúfajte, bicykel si môžete skrátka zapožičať.

Nezabúdajte na prilbu! Ak máte ešte stále chaos v tom, kedy, kde a ako musíte mať prilbu ma hlave, tak vám prinášame sumár týchto informácií. Cyklisti nad pätnásť rokov nemusia nosiť prilbu a dokonca ani reflexné prvky mimo obce. Pre deti do pätnásť rokov táto povinnosť stále platí.

Samozrejme prilbu mať môžete, ale aj nemusíte. Čo sa týka vašej bezpečnosti, tak je jednoznačne lepšie mať nasadenú prilbu. Niektorých ľudí trápi samostatný dizajn prílb. Tento problém môžete ľahko vyriešiť za pomoci štýlových prílb MTB.

Čo sú to tretry na bicykel? Jedná sa o obuv na bicykel. Tretry zacvaknete do nášľapných pedálov, čo vám poskytne menšie vynaloženie sily a rovnako vám prinesie aj požadovaný komfort. Kvalitné tretry MTB vám zaručia menšie preťaženie tela. Tento bod môže byť užitočný najmä pre tých, ktorí majú problémy s kolenami.

Bicyklovanie a jeho výhody

Prinášame vám stručný rozpis benefitov, ktoré prináša bicyklovanie:

  • Bicyklovanie predstavuje skvelý spôsob ako páliť kalórie
  • Počas jazdy na bicykli stúpa činnosť vášho srdca
  • Pravidelným bicyklovaním stúpa vaša kondícia
  • Bicyklovanie má pozitívne účinky na vaše psychické zdravie
  • Bicyklovanie predstavuje nižšiu záťaž na kolená ako iné športy

Okrem týchto benefitov na ľudský organizmus je bicyklovanie nenáročným športom. Jazda na bicykli je finančne nenáročná. Rovnako ak dáte prednosť jazde na bicykli pred chôdzou ušetríte tým čas. Naopak ak dáte prednosť jazde na bicykli pred autom, tak pomáhate životnému prostrediu. Bicyklovanie môže byť individuálnym, ale aj skupinovým športom, čiže si krásne miesta môžete užiť sami alebo aj v skupinách.

Dúfam, že vás široké zastúpenie kladných vlastností bicykla namotivovalo k bicyklovaniu. Športu zdar!

Komentáre