Outdoor

Bioklimatické pergoly a ich výhody

Relatívnou novinkou vo svete pergol je takzvaná bioklimatická pergola. Stáva sa čoraz obľúbenejšou možnosťou. A niet sa čomu čudovať. Bioklimatická pergola má mnoho výhod, ktoré posúvajú relaxáciu v tieni pergoly na úplne novú úroveň. Uvažujete po akom druhe pergoly siahnuť? Zvažujete aj bioklimatickú pergolu? Pomôžeme vám s rozhodovaním a povieme si o výhodách takejto pergoly v porovnaní s klasickou.

Je po celý rok k službám

Je určená do každého počasia a do každého ročného obdobia. Kým pod klasickú pergolu si v zime asi nesadnete, pod bioklimatickú pergolu sa môžete usadiť kedykoľvek. Zabezpečuje to nielen lamelové zastrešenie, ale aj možnosť čelného tienenia v podobe posuvných panelov, skla, či roliet.

Zabezpečí správne prúdenie vzduchu

Bioklimatická pergola umožňuje prúdenie vzduchu, čo oceníte najmä počas horúceho slnečného počasia. Bioklimatická pergola sa vyznačuje tým, že jej strešné lamely sú sklopné a dajú sa naklápať do rôznych polôh (automaticky alebo ručne kľukou). Keď sú lamely otvorené, vzduch medzi nimi prirodzene cirkuluje a interiér pergoly sa neprehrieva. Môžete si vybrať z rôznych druhov. V dnešnej dobe nie je ťažké nájsť lacné pergoly v dobrej kvalite.

Pergola do každého počasia

Chráni pred dažďom a vetrom. Stačí zavrieť lamely a ste chránení nielen pred prudkým slnkom, ale aj dažďom, snehovými zrážkami, či inými vplyvmi počasia. Integrovaný odvod vody zaisťuje, že dažďová voda a roztopený sneh budú pekne odvádzané po pergole. Okrem toho existujú možnosti uzavretia bočných stien praktických bioklimatických pergol. Svoju pergolu si tak užijete naozaj za každého počasia.

Len toľko slnka, koľko chcete

Reguluje slnečné žiarenie. Ak máte prístrešok na klasickej pergole, nemôžete si zvoliť intenzitu slnečných lúčov. Pri bioklimatickej pergole je to však len na vás. Ak chcete viac slnka, otvoríte lamely. Ak nechcete slnko, zatvorte ich a užívajte si tieň.

Má mnoho využití

Bioklimatická pergola je vhodná kamkoľvek a má mnoho využití. Bioklimatickú pergolu môžete využiť nielen pri dome, ale aj ako samostatne stojaci objekt. Môže slúžiť napríklad aj ako krytá terasa pre reštauráciu, alebo kaviareň. Ak sa navyše rozhodnete pre bioklimatickú pergolu s bočným a čelným tienením, získate obytný priestor navyše. Tú môžete využiť napríklad ako príjemnú zimnú záhradu. Možných použití je veľa.

Komentáre