Fitness

Chystáte sa začať s cvičením jógy? Tieto pomôcky by vám nemali chýbať!

Jóga sa teší čoraz väčšej popularite. Medzi jej najväčšie výhody pre telo patrí zvýšenie pružnosti svalov, stabilizovanie tepovej frekvencie a celkový pozitívny vplyv na organizmus. Ďalším dôvodom, prečo je jóga taká obľúbená je jej nenáročnosť – či už na priestor alebo potrebné vybavenie.

Napriek tomu existuje zopár pomôcok, ktoré by vám nemali chýbať. Pokiaľ ste už s jógou začali, alebo sa na to len chystáte, tieto pomôcky sa vám určite budú hodiť.

Podložka na jógu

Základná pomôcka, bez ktorej sa snáď ani jóga cvičiť nedá. Správny výber podložky netreba podceniť. Rôzne druhy jógy vyžadujú rozličné druhy podložiek. Tie sa odlišujú v materiály, veľkosti či farebných dizajnoch.

Dôležité vlastnosti kvalitnej podložky na jógu sú protišmykový povrch a absorpčná schopnosť. Podobne ako uterák, aj kvalitné podložky majú túto vlastnosť a dokážu pohltiť vlhkosť či pot. Podložka by mala byť taktiež ľahká a skladná, aby ste si ju bez problémov prehodili cez rameno a odniesli na hodinu jógy alebo do parku.

Jóga valce

Jóga valce, alebo taktiež nazývané bolstery sú veľmi užitočnou pomôckou predovšetkým pre začiatočníkov, ktorých svalstvo ešte potrebuje spevniť. Hlavná funkcia joga valcov je výpomoc pri dosahovaní pozícií, ktoré by cvičiaci bez ich pomoci nebol schopný dosiahnuť. Používajú sa ako opora bedrovej chrbtice, spodného chrbta alebo nôh.

Na výrobu jóga valcov sa používa špeciálny EVA materiál alebo prírodné materiály. Jóga bolstery vyrobené z EVA materiálu sú odolné, ľahké a mäkké, zatiaľ čo valce z plnenej tkaniny sú o niečo ťažšie. Ušetriť na joga valcoch ale aj inom príslušenstve môžete pomocou zľavových portálov.

Oblečenie na jógu

Na jóge neexistuje žiaden pevne stanovený dress code. Ide ale o športovú aktivitu, a tomu by ste mali prispôsobiť aj svoj outfit. V oblečení na jógu by ste sa mali cítiť komfortne a váš pohyb by ním nemal byť nijak obmedzovaný.

Väčšina mužov cvičí vo voľnejšom športovom tričku a krátkych nohaviciach, zatiaľ čo ženy obľubujú športové legíny a športový top. Už ale neplatí, že legíny nosia len ženy. V ponuke obchodov nájdete mnoho pánskych legín, ktorých popularita rastie najmä vďaka ponúkanému pohodliu.

Komentáre