Outdoor

Čo si zobrať na výpravu do lesa

Možno patríte medzi vášnivých poľovníkov, ktorí v lese trávia všetok svoj voľný čas alebo radi stanujete počas teplých letných dní. Určite by ste so sebou mali stále nosiť pár vecí, bez ktorých sa v lese zaobídete len veľmi ťažko. Samozrejmosťou je kvalitné oblečenie a obuv prispôsobené ročnému obdobiu a poveternostným podmienkam, jedlo a dostatok pitnej vody a samozrejme, malá lekárnička so základnou výbavou. No to nie je všetko, čo v lese budete potrebovať. Čo teda mať so sebou?

Poľovnícky nôž

Kvalitné lovecké nože slúžia nielen na bežné činnosti, ale aj na otváranie konzerv, prípravu ryby, ktorú ste si v neďalekom potoku ulovili či na prípadnú obranu pred zvieracím nepriateľom. Vyberajte poľovnícke nože s kvalitnou a pevnou čepeľou, ktorá vás v núdzi nezradí. Obľúbené sú očeľové čepele rôznej šírky, často s drevenou rukoväťou alebo rukoväťou z parožia.

Kresadlo

Nenápadné kresadlá sú skvelým spoločníkom a pomocníkom pri dlhšom pobyte v prírode. Kresadlo je skvelá pomôcka na zapálenie ohňa. Má tvar tyčinky z kovovej zlatiny a pri škrtnutí o kov produkuje skutočne horúce iskry o teplote až 3000°C. Výhodou je dlhá životnosť a fakt, že pomocou kresadla založíte oheň aj vo vlhkom prostredí. Životnosť kresadiel býva 5000 až 10 000 škrtnutí a musíte uznať, že to nie je málo.

Čelovka, kompas, pršiplášť

Ak plánujete prespávať v lese, jednoznačne si nezabudnite vziať so sebou aj svetelný zdroj. Najpraktickejšia je čelovka, ktorá vám umožní mať obe ruky voľné. Vhodné je mať so sebou kompas, pretože najmä v tme sa ťažko orientuje. Chytré mobilné telefóny už síce ponúkajú aj túto funkciu, ale čo ak sa vám mobil vybije alebo bude veľmi silná búrka? Keď sme už pri daždi, jednoznačne myslite aj na pršiplášť. Hoci predpovede hovoria, že bude jasná noc, počasie je vrtkavé a môže sa rýchlo zmeniť.

 

Komentáre