Novinky

Detská izba pre každého školáka

Deti sú naša budúcnosť. Ale sú aj naša radosť, občas aj starosť. Ale každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Už od útleho veku mu chce dopriať všetok komfort v podobe hračiek, oblečenia, peknej detskej izby, zážitkov či kvalitného vzdelania. K tomu poslednú však nestačí len vybrať pre dieťa najlepšiu školu, ale taktiež mu vytvoriť vhodné podmienky pre štúdium a obzvlášť v mladšom veku sa dieťaťu venovať a pomáhať mu s prípravou do školy.

Ako by mala vyzerať izba pre školáka, ktorá by bolo vhodná na štúdium, a zároveň aj na hru a odpočinok? Najlepšou možnosťou je skombinovať hravý detský štýl so školským štýlom.

Stôl

Najdôležitejším prvkom izby školáka je jednoznačne písací stôl. Najvhodnejšou variantou je výškovo nastaviteľný stôl, ktorý bude rásť s vašou ratolesťou. Jednoducho ho nastavíte do takej výšky, aká je aktuálne potrebná.

Stolička

Len málo detí netúži mať v izbe aj štýlovú rastúcu stoličku. Tých statických si v škole užíju viac než dosť. Navyše si môžu nastaviť presne takú výšku, akú potrebujú na písanie domácich úloh alebo čítanie či maľovanie.

Skrinka na školské potreby

Ak máte práve začínajúceho školáka, nezabudnite nato, že bude potrebovať osobitnú skrinku na školské potreby, učebnice a zošity. Mala by sa nachádzať blízko písacieho stola, aby malo dieťa všetky potrebné veci na učenie po ruke.

Oddychová zóna

Tá je pre školopovinné deti veľmi dôležitá. Najlepšie je ju situovať na opačnú stranu izby ako je školský kútik. Deti to tak nebude lákať od ich školských povinností, a zároveň pri hre nebudú myslieť na školu. Zariadenie a hračky by už rodičia mali zvážiť podľa veku dieťaťa.

Posteľ a matrac

Spánok zohráva obrovskú rolu v oblasti zapamätávania si informácií a regenerácii organizmu. Preto doprajte svojim deťom kvalitný matrac a primeranú posteľ. Nemala by byť krátka ani príliš úzka, aby si na nej vaše dieťa dokonale oddýchlo a nabralo síl do ďalšieho školského dňa.

Komentáre