Zdravie a krása

Domáci maznáčikovia

Domáce zvieratká má dnes takmer každý. Najčastejšie sú to psy a mačky, ale ľudia maj v obľube aj vtáčiky, škrečkov, zajace, rybičky či dokonca hady, tarantuly a tigre. Už od čias prvých ľudí sme spojení s prírodou a zvieratami. Preto je úplne normálne, že ľudia majú k zvieratám pozitívny vzťah a cítia sa v prítomnosti určitého zvieraťa veľmi spokojne.

Ak túžite po domácom zvieratku, skvelou možnosťou, ako ho mať je navštíviť najbližší útulok vo vašom okolí. Zachránite tak nevinný život zvieratka, na ktoré niekto nemal čas a tak ho vyhodil na ulicu.

Najmä najčastejší domáci miláčikovia – psy a mačky, vedia človeka veľmi potešiť a upokojiť aj po náročnom dni. Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepším priateľom človeka. Domáce zvieratká sú vždy pri vás, či ste šťastní alebo smutní. Či ste mali dobrý alebo zlý deň. Či ste úspešní alebo vás prepustili z práce. Oni sú tu vždy pre vás.

Nezabúdajte dávať svojich maznáčikom to, čo potrebujú – výživné krmivo pre psov a kompletné krmivo pre mačky.

Psom a mačkám často k šťastiu veľa netreba. Potrebujú vašu občasnú pozornosť. Psy sú dokonalo šťastné, keď si s nimi vyrazíte niekde na lúku či do prírody, hodíte im nejakú halúzku alebo loptu, poškrabkáte ich za ušami či im dovolíte vyváľať sa v tráve. Ony vás potom od radosti vystískajú, pooblizujú a budú vás aj ďalší deň netrpezlivo čakať, kedy opäť prídete z práce.

K milovníčkam mačiek patria najmä ženy. Mačičky sa rady líškajú a maznajú. Je im jedno či spíte, varíte obed, večeriate, sledujete televíziu alebo pripravujete projekt do práce. Vždy sa rady pripletú k vašim nohám, žiadajú si vašu pozornosť, maznanie a škrabkanie.

Rovnako aj malé deti je potrebné vychovávať k láske k prírode a zvieratkám. Kto má rád zvieratá, má rád aj ľudí. A to je v našej spoločnosti potrebné. Ľudia, ktorí sa majú radi, preukazujú si vzájomný rešpekt a úctu.

 

Komentáre