Zdravie a krása

Doprajte luxus vášmu zadočku

Možno je to už niekoľko desaťročí, čo ste opustili školské lavice, no v niečom sa vaša práca nelíši od sedenia v škole. A to je práve sedenie. Dnes má veľké percento populácie sedavé zamestanie a na stoličke pri počítači presedí desiatky hodín týždenne. Dlhodobé sedenie bez pohybovej kompenzácie má negatívny dopad na správne držanie tela a náš metabolizmus. Nie nadarmo sa všade vraví o tom, aby ľudia so sedavým zamestnaním trávili svoj voľný čas aktívnym pohybom. Keď sa už ale tomu sedeniu nedá vyhnúť, je potrebné investovať do tých správnych stoličiek.

Kancelárske stoličky

Moderné kancelárske stoličky dnes spájajú funkčnosť a dizajn dokopy. Pestrosť trhu je niekedy až kúzelná. Každá firma či úrad má nejaký iný špecifický typ stoličiek. Na prácu v kancelárii sú najobľúbenejšie a najžiadanejšie stoličky s ergonomickým tvarovaním. Ide o taký tvar chrbta stoličky, ktorý kopíruje správne zakrivenie ľudskej chrbtice. Chrbtica je práve pri dlhodobom sedení najviac zaťažená. Odporúča sa aj počas dňa niekoľkokrát vstať a trochu sa ponaťahovať a pravidelne precvičovať aj krčnú chrbticu. Kvalitná kancelárska stolička samozrejme niečo stojí, no ak nájdete kupón na zľavu alebo vychytáte tovar v akcii, môžete ju mať za skutočne výhodnú cenu.

Práve nesprávnym držaním krku a stuhnutosťou šije mnohých ľudí každodenne trápia bolesti hlavy. Okrem klasických kancelárskych stoličiek na pracoviskách vídame aj iné druhy stoličiek, ktoré nie sú primárne určené na dlhodobé sedenie. Tu si dajú firmy záležať skôr na dizajne. Ide napríklad o klientské stoličky v bankách, klientských centrách a na úradoch.

Zdravotné stoličky

Prvotriedne zdravotné stoličky by mali byť nevyhnutným prvkom nielen v každej ordinácii, ale aj v každej kancelárii workoholikov a ľudí s dlhodobými boleťami chrbtice. Ide o špeciálny typ stoličiek s mechanizmom BODY BALANCE TEC. Základom tohto mechanizmu je ortopedický 3D pohyblivý sedák. Výrazne znižuje tlak na medzistavcové platničky, posilňuje chrbtové svalstvo a chrbticu, zlepšuje cirkuláciu krvi v cievach a tým prispieva k zvýšenej koncentrácii. Váš chrbát sa vám zato mnohonásobne odvďačí.

Komentáre