Cestovanie

Dovolenka v Grécku? Toto sú TOP destinácie

Grécko je malebná krajina, ktorá aj napriek finančnej kríze stále láka množstvo turistov z celého sveta. Niet sa čomu čudovať, scenéria historických pamiatok týčiaca sa nad hladinou mora dokáže uchvátiť aj skúsených cestovateľov.

Kam však zamieriť za tradičnou gréckou dovolenkou? Na túto otázku odpovieme v tomto článku, kde sme pre vás vybrali tri mimoriadne obľúbené a tradičné grécke lokality vhodné na dovolenku. Spojili sme tradičné dovolenkové lokality s miestami, ktoré dýchajú skutočnou a jedinečnou históriou starovekého Grécka.

Známy ostrov Korfu je osvedčená klasika

Korfu je jedným z Iónskych ostrovov nachádzajúcim sa v Grécku. Susedí s Albánskom a leží na rozhraní Jadranského a Iónskeho mora. Zo všetkých gréckych ostrovov je Korfu najsevernejší, no na podnebí to nespoznáte. Dlhé horúce letné dni sú ako stvorené na dovolenku. Azúrové more a čisté pláže sú veľkým lákadlom najmä pre cestovateľov hľadajúcich oddych a relax. Ak medzi nich patríte aj vy, dovolenka na Korfu je jednoznačne správna možnosť.

Klenot stredozemného mora menom Rhodos

Grécky ostrov v Egejskom mori, ktorý leží v blízkosti pobrežia Malej Ázie. Rhodos zdobí bohatá história a tento ostrov doslova dýcha tradičnou gréckou kultúrou. Na ostrove sa môžete kochať pozostatkom starobylých stavieb, alebo vylihovať na pláži. Keď už sme pri vylihovaní na pláži, na Rhodose dovolenková sezóna trvá od mája do októbra. Doprajte si trocha exotiky aj mimo hlavnej letnej sezóny!

Starobylé Atény – historický skvost s jedinečnou atmosférou

Pokiaľ pláže a celodenný prísun slnečných lúčov nie je nič pre vás, nevadí. Neodpisujte dovolenku v Grécku. Práve naopak, namierte si do hlavného mesta Atény a ponorte sa do jednej z najstarších kultúr našej civilizácie. Starovekí Gréci výrazne obohatili našu civilizáciu, podobne tak môže dovolenka Aténách obohatiť vás.

Komentáre