Fitness

Kedy siahnuť po anabolizantoch?

Anabolizanty ako prírodný výživový doplnok pre zväčšenie svalovej hmoty sú najideálnejším riešením v prípade, ak nechcete siahnuť po steroidoch. Pri správnom dávkovaní zlepšujú premenu tukov na svaly a zdravie človeka žiadnym spôsobom neohrozujú. Neprinášajú so sebou ani žiadne negatívne vedľajšie účinky a preto ich obľubuje veľa ľudí.

Medzi hlavné prednosti anabolizantov patrí:

  • podpora rastového hormónu v tele človeka – ľudský rastový hormón je zodpovedný za výkonnosť človeka v rôznych oblastiach športu
  • podpora tvorby testosterónu – testosterón je hormón, ktorý je zodpovedný za rast telesného tuku, znižuje depresie či náladovosť, no je zodpovedný aj za hustotu kostí človeka. Okrem toho podporuje libido a celkovo sa človek vďaka nemu cíti byť silný
  • podpora vytvárania prirodzeného anabolického prostredia v ľudskom organizme
  • rozširovanie ciev – čím viac sa rozširujú cievy človeka, tým viac sa zabezpečuje prekrvovanie organizmu a svaly sa rýchlejšie zásobujú látkami a rôznymi živinami, ktoré sú pre telo potrebné

Anabolizanty sú vo svete fitness a športu považované za prelomové a revolučné. Na rozdiel od steroidov, ktoré so sebou prinášajú hŕbu negatív pre ľudské telo, sú anabolizanty ideálnym riešením pre všetkých, ktorí po „veľkých svaloch“ síce túžia, no nie na úkor zdravia. V kombinácii s pravidelným cvičením, posilňovaním, zdravou výživou a dostatkom vody prispievajú k prirodzenému rastu svalov. Ľudia preto po nich s obľubou siahajú.

Ako užívať anabolizanty?

Je dôležité, aby ste ich užívali presne tak ako by sa malo. Aj keď ide o výborný doplnok výživy, nie je vhodné sa nimi „dopovať“ vo veľkom množstve. Všetkého veľa predsa škodí a to platí aj v tomto prípade. Poraďte sa s lekárom, zájdite za ľuďmi, ktorí tieto látky užívajú, nechajte si poradiť. Ako sme spomínali, keďže ide o látky na prírodnej báze, nemalo by sa stať, že sa nimi predávkujete. Všetko však s mierou.

Pomôžu anabolizanty v prípade, že telo stagnuje?

Áno, pomôžu. Prírodné anabolizanty pomáhajú aj v tomto prípade. Ak máte pocit, že ste dosiahli vrchol alebo sa Vaše svaly nejako zasekli, anabolizanty pomôžu prekonať tento mŕtvy bod. Obsahujú množstvo látok, ktoré opätovne telo naštartujú. Anabolizanty však nájdete v rôznych formách – práškové, tekuté, ale aj vo forme tabliet. Rovnako je ich viacero druhov, pričom každý je zameraný na inú oblasť – napr. HMB, ktorý učí telo prispôsobovať sa záťaži alebo Beta-alanín, ktorý znižuje hladinu tuku v tele človeka.

Obidva druhy však výrazne podporujú tvorbu svalovej hmoty. Je len na Vás aký druh si teda vyberiete. Ak sa po nich teda rozhodnete siahnuť, dopredu si naštudujte jednotlivé druhy alebo si skutočne nechajte od niekoho poradiť. Skúsená rada nikdy nie je na škodu. Výsledok Vás určite poteší.

Komentáre