Fitness

Ktoré sú najlepšie fitness trampolíny na jumping? Poradíme vám!

Pár rokov dozadu bola trampolína považovaná len za zábavku pre deti. Čiastočne je tomu tak teraz, no s rastúcou popularitou jumpingu sa vyvinul nový typ trampolín – fitness trampolíny. V tomto článku nájdete rady, ako správne vybrať fitness trampolínu aj s tipmi na konkrétne trampolíny od overených predajcov.

Výhody jumpingu

Fitness trampolína sa používa predovšetkým na jumping. Medzi najväčšie výhody jumpingu patrí zvyšovanie kondície, prekrvenie organizmu a tvarovanie svalstva na nohách či zadku. Toto sú hlavné dôvody, prečo čím viac žien, ale aj mužov, vyhľadáva a praktizuje tento druh cvičenia.

Cvičenie jumpingu prebieha väčšinou skupinovo, to však ešte neznamená, že si nemôžete trampolínu kúpiť do domácnosti a dopriať si kvalitný tréning kedy budete mať chuť.

Na čo sa zamerať pri výbere fitness trampolíny?

Hlavnými parametrami pri fitness trampolínach sú veľkosť a nosnosť. Pri správnej voľbe veľkosti alebo rozmeru by ste mali zvážiť nie len osobné preferencie, ale aj veľkosť priestoru, ktorý máte na trampolínu vyhradený. Určite by ste si mali okolo trampolíny nechať dostatočne veľký priestor a netlačiť ju k stene alebo dverám.

Pri nosnosti trampolíny odporúčame radšej neriskovať a nechať pred výrobcom stanoveným limitom určitú rezervu. Ak má teda trampolína nosnosť 90 kg, človek nad 80 kg by mal poriadne zvážiť, či sa pustí do skákanie na takejto trampolíne. Rôzne internetové obchody ponúkajú zľavy práve na tento segment, preto ak sa rozhodnete pre kúpu trampolíny prezrite si niektorý zo zľavových portálov.

Doplnky k trampolíne

Mnoho trampolín už prichádza v balení aj s držadlom, ktoré je poväčšine výškovo nastaviteľné. Pre lepšiu stabilitu trampolíny odporúčame, najmä pri jej umiestnení v telocvični alebo všeobecne interiéri, zakúpiť protišmykovú podložku. Vďaka nej bude mať trampolína zlepšenú stabilitu a skákanie na nej bude bezpečné.

Komentáre