Bývanie

Kuchynské trendy za posledný rok

Štýl, funkčnosť, množstvo materiálových možností a nových farebných paliet. To všetko nám priniesli trendy vo svete kuchýň za posledný rok. Pri prerábke kuchyne je samozrejme na vás, pre aký štýl sa rozhodnete. Trochu inšpirácie však nikdy neublížilo, preto prinášame 3 hlavné kuchynské trendy, ktoré leteli za posledný rok.

1. Viac než biele tóny a osvetlenie

Farebné kuchynské skrinky sú veľkým trendom tohto roku. Vyberte si buď z palety jemných pastelových farieb, ktoré zvýraznia do biela ladenú miestnosť, alebo jasné svetlé farby, ktoré sú úplným opakom nenápadnosti a ich iskru môžete kombinovať s nápadným a originálnym nábytkom. V budúcnosti budú v móde aj vzory na dvierkach skriniek, podlahách, alebo na kachličkách v pozadí. Na popularite získava taktiež farebná škárovacia hmota, aby biele a jemné farebné dlaždice osviežila troškou farby. Ak máte v láske skôr tlmené tóny,  je čas na drobné experimenty nesúce sa v duchu jemných drevených doplnkov, farieb pripomínajúcich drevo a zažiaria aj doplnky z pravého dreva, ako napríklad drevený stôl v kontraste s originálnymi kovovými stolovými nohami.

2. Ergonómia

Za posledné skoro dva roky pandémie, keď sme mnohí strávili o dosť viac času v kuchyni než zvyčajne, sme sa čomusi priučili. Pri vaľkaní cesta na chleba, hľadaní otváraku na víno, či pečení keksíkov sme objavili dôležitosť ergonómie a praktickosti. Opätovná návšteva kuchyne ako pracovného priestoru nás naučila, že domáca ergonómia je rovnako dôležitá ako kancelárske stoličky, stoly a celkovo praktický pracovný priestor. Na tento fakt teda pri prerábke kuchyne netreba zabúdať, aby ste to pri prípadnom ďalšom lockdowne mali o niečo príjemnejšie. Nejde viac už iba o dizajn.

3. Sklenené dvere a otvorené skrinky

Presklené dvierka skriniek sú novým trendom na nový rok, tak vytiahnite tie krásne drahé taniere, ktoré ste si odkladali na vzácnu príležitosť, no ešte stále trčia na povale. Navyše pridanie svetla do výklenku skríň dodá vašej kuchyni ten správny šmrnc a eleganciu.

Komentáre