Outdoor

Kvalitná čelovka patrí k povinnej výbave milovníka outdooru a turistiky

Čelovky sú vďaka ich praktickosti súčasťou výbavy všetkých vyznávačov aktívneho životného štýlu. Používajú ich tak turisti, ako aj športovci či rybári. Tak, ako sa od seba odlišuje beh a poľovanie, sa často odlišujú aj jednotlivé typy čeloviek.

Vybrať si tú správnu pre vaše aktivity preto nemusí byť najľahšia úloha. Aj keď priemerná cena čelovky nie je až tak vysoká, mali by ste jej nákup zvážiť. Naviesť by vás mala požadovaná funkcionalita. Tie najlepšie čelovky majú viacero režimov svietenia. Svetlo dokážete stlmiť, nasmerovať alebo ním vyslať v prípade núdze SOS signál.

Čelovka na behanie

Patríte medzi aktívnych bežcov a obľ07ubujete behať po večeroch? Ak ešte nemáte, určite by ste si mali zabezpečiť kvalitnú čelovku, a to najmä z bezpečnostných dôvodov. Čelovka na behanie by mala svietiť pomerne intenzívne a ďaleko, aby osvetľovala dráhu pred vami.

Medzi vlastnosti čelovky na behanie by mala určite patriť aj odolnosť, keďže v rýchlosti behu sa pokojne môže stať, že vám čelovka z hlavy skĺzne. Ako prevenciu proti tejto nežiadúcej situácii by ste mali siahnuť po čelovke, ktorá sa dá na hlave poriadne stiahnuť. Cena týchto čeloviek nie je vysoká, no pomocou rôznych zľavových portálov môžete vždy niečo ušetriť.

Čelovka na turistiku

Pre turistov je vhodná čelovka s dlhou dobou svietivosti. Chýbať by nemal ani vyššie spomínaný SOS režim, ktorý môže v prípade núdze zachrániť život. Do lesa a hôr sa hodí aj režim tlmenia svetla, vďaka ktorému doprajete lesným zverom trocha viac pokoja.

Samozrejmosťou je ďaleký dosvit, aby ste vedeli dobre zmapovať terén pred sebou. Pokiaľ obľubujete turistiku v zimných mesiacoch, overte si, ako čelovka reaguje na mráz a zimu. Technika dokáže v chladných podmienkach zradiť, preto to radšej nenechávajte na náhodu.

Komentáre