Zdravie a krása

Moringa: Málo známa superpotravina so zaujímavými účinkami na zdravie!

moringa super potravina

Hoci moringa nepatrí medzi najznámejšie prírodné výťažky, nepochybne stojí za pozornosť. Na úvod stačí, keď povieme, že dokáže spomaľovať starnutie, podporovať rast vlasov či urýchľovať regeneráciu po športe. A to nie je všetko! O ktorých ďalších účinkoch by ste mali vedieť?

Moringa olejodárna je strom, ktorý rastie prevažne v Indii. Práve preto o nej v našich končinách tak často nepočujeme. Domorodí obyvatelia však už pred tisíckami rokov prišli na to, že jej pozitívne účinky na ľudské zdravie skutočne stoja za pozornosť.

Moringa olejodárna a jej užívanie

Z moringy sa najčastejšie spracúvajú listy, ktoré sa upravujú do podoby sýtozeleného prášku. Ten sa vyznačuje svojou jedinečnou arómou a taktiež tým, že je stopercentne organický. Teda, neobsahuje žiadne pridané chemické látky. Najväčšej obľube sa v dnešnej dobe tešia moringa kapsule. Tie môžete nosiť stále pri sebe a užiť ich kedykoľvek, za pár sekúnd.

Pre koho je moringa vhodná?

Moringa v sebe ukrýva viac ako 45 antioxidantov, množstvo esenciálnych mastných kyselín, vitamínov či minerálov. Skutočnou super-potravinou ju robí aj skutočnosť, že obsahuje taktiež bielkoviny, ktorých koncentrácia je väčšia ako v prípade vajca! A to najlepšie? Vedecké štúdie nepreukázali žiadne vedľajšie účinky užívania moringy. Vhodná je tak skutočne pre každého – deti, dospelých, tehotné ženy, vegetariánov či vegánov.

Moringa účinky

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov dokáže spomaľovať starnutie a posilňovať imunitu. Podporuje rast vlasov a zamedzuje ich vypadávaniu, môže regulovať krvný tlak a zmierňovať prejavy cukrovky. Upravuje procesy trávenia a pôsobí aj na mozog. Je známa tým, že zlepšuje koncentráciu a priaznivo pôsobí na schopnosť zapamätávania.

moringa účinky

Je tak skvelým doplnkom výživy, prostredníctvom ktorého dokážete do organizmu doplniť množstvo látok potrebných pre jeho správne fungovanie.

Komentáre