Zdravie a krása

Mysli na svoje zdravie!

Slovenskí pacienti veľmi často zanedbávajú svoje zdravie, nenavštevujú lekárov na pravidelných preventívnych prehliadkach a často, bohužiaľ, prídu až vtedy, keď už je veľmi zle. Dôvodov je viacero. Nedostatok času je výhovorka číslo jeden. Ľudia na lekárov nemajú čas. Zato majú čas na rodinné dovolenky, stretnutia s priateľmi, rybačky či poľovačky, prácu v záhrade a podobne. Niektorí sa lekárov boja, iní na prehliadky nechodia možno zo zvyku, ktorý majú ešte z mladosti.

Preventívne prehliadky

Okrem preventívok u všeobecného lekára každé dva roky netreba zabúdať ani na ostatné prehliadky. Zubár, gynekológ či urológ by mali byť tiež samozrejmosťou. Ženy by mali prvýkrát navštíviť gynekológa pri začatí sexuálneho života, prípadne pri problémoch týkajúcich sa reprodukčného zdravia. Páni majú na návštevu urológa viac času. Pokiaľ nemajú žiadne problémy, pravidelné návštevy by mali absolvovať po 50. roku veku. V prípade pozitívnej rodinnej anamnézy na rakovinu prostaty už od 40. roku veku. Objednať sa môžete aj elektronicky u špičkového urológa v Bratislave či v iných mestách. Určite vám veľmi pomôžu recenzie od iných pacientov.

Preventívne prehliadky a ďalšie špecifické vyšetrenia robí aj váš urológ Nové Zámky, Banská Bystrica či Košice. Nájdi ho vo svojom meste. Urológ sa postará nielen o vaše problémy s močením alebo diagnostikou nádoru, ale zaoberá sa aj poruchami erekcie.

V zdravom tele zdravý duch

Zanedbávanie vlastného zdravie je to najhoršie, čo pre seba môžeme spraviť. Zato najmenej, čo môžeme spraviť pre naše zdravie je chodiť na pravidelné lekárske prehliadky a snažiť sa žiť zdravo. Žiť zdravo znamená stravovať sa zdravo (samozrejme, aj ten vyprážaný rezeň si môžeme dať, ale nie každý druhý deň), mať dostatok pohybu a vyhýbať sa škodlivinám ako je nadmerné pitie alkoholu, fajčenie a drogy.

 

Komentáre