Outdoor

Na motorke bezpečne a štýlovo

Sloboda na dvoch kolesách. Tak popisovali prví motorkári na dlhočizných amerických diaľniciach dôvod, pre ktorý ich tak neskutočne fascinovali motorky a s tým spojený motošport. Na tomto pocite sa ani do dnešných dní veľa nezmenilo. Po celom svete si dnes milióny priaznivcov tohto adrenalínového koníčka užívajú pocit slobody a vetra vo vlasoch. Tieto pocity u nich evokujú nezávislosť a pocit kontroly nad vlastným životom.

Dnes už tento koníček nie je iba o drahej motorke. Motorkárski priaznivci si čoraz viac uvedomujú nebezpečenstvo a rôzne nástrahy, ktoré na nich číhajú na cestách po celom svete. Z tohto dôvodu si dávajú čoraz viac záležať na výbere vhodných ochranných prvkov, oblečenia a doplnkov.

Bezpečnosť nadovšetko

Najdôležitejším, no nie jediným ochranným prvkom každého motocyklistu, a zároveň povinnou súčasťou jeho výbavy je ochranná prilba. Firmy venujúce sa výrobe prílb majú sústavu vlastných vedcov a technikov, ktorí skúmajú mechanizmus nárazu a správania sa tkanív ľudského organizmu pri náraze. Vďaka týmto poznatkom sú schopní navrhovať najbezpečnejšie prilby so špeciálnymi tlmiacimi výstužami, ktoré zabezpečujú čo najvyšší možný stupeň ochrany hlavy pri úraze. Nemenej dôležitou súčasťou ochrany tela motorkára sú aj chrániče chrbtice, lakťov a kolien, ktoré sú pri nehodách tiež výrazne ohrozené. Vďaka týmto ochranným prvkom sa znižuje incidencia úmrtia motorkárov a skracuje sa doba ich rekonvalescencie.

Motorkársky štýl

Okrem prilby a ochranných prvkov sa motofirmy zaoberajú aj vývojom vhodného motorkárskeho oblečenia. Mnohé firmy si uvedomujú, že v dnešných časoch neholduje tejto forme zábavy len mužská časť populácie. Mnoho žien sa dnes tiež chce venovať koníčkom spojeným so slobodou a pocitom vetra vo vlasoch. Aj ony si zaslúžia oblečenie prispôsobené ich vlastným potrebám. Jednou z možností je pre ne zaobstaranie štýlových kevlarových legín, ktoré sú vhodné najmä na vyhliadkové jazdy v teplom letnom počasí. Treba myslieť aj na správnu obuv pre motorkárov a motorkárky. Obľúbeným druhom obuvi sú čižmy rôznych značiek. Našim horúcim tipom sú značkové čižmy Forma. Tieto prvky robia z každého priaznivca toho pravého motorkára.

Komentáre