Novinky

Najlepšie fitness náramky plné inovatívnych funkcií

Fitness náramok, alebo ako ho mnohí poznajú chytrý náramok, je súčasnou trendy záležitosťou vo svete elektroniky a fitness. Jeho zmyslom alebo cieľom je motivovať nositeľa k aktivite. Určite to dobre poznáte, keď máte to správne vybavenie, športové aktivity vykonávate s väčšou radosťou a odhodlaním. Napríklad na bicykel nasadnete oveľa radšej so štýlovým cyklodresom, ako v starom vyťahanom tričku.

Chytrý náramok zbiera počas celého dňa informácie o vašej pohybovej aktivite a výsledky vyhodnocuje. Počet prejdených krokov, spálených kalórií či presná doba a kvalita spánku – to všetko dokážu fitness náramky zmerať. Drahšie modely sú ešte o niečo popredu. Okrem týchto základných funkcií dokážu monitorovať srdcový tep.

Väčšina fitness náramkov je kompatibilná s aplikáciou pre smartfóny. Zozbierané dáta tak máte prehľadne zosumarizované. Následne ich môžete jednoducho analyzovať a porovnávať. Máte tak podrobný prehľad vo progrese, ktorý sa vám darí dosiahnuť. O to jednoduchšie je potom stanovenie nových cieľov.

Aplikácia vám pomôže nie len so stanovením cieľov, ale aj ich dosiahnutím. Upozorní vás, v prípade že zaostávate v požadovanom tempe, alebo naopak pochváli, keď si vediete dobre. Mnohé fitness náramky sú vodeodolné, vhodné sú teda aj plavcov.

Chytré náramky vedia pomôcť nie len v športových aktivitách, ale aj v bežnom živote. Pomocou notifikácií z telefónu či mailu vás vedia upozorniť kdekoľvek ste. Pokiaľ patríte medzi ľudí so sedavým zamestnaním, náramok vás upozorní, aby ste si z času načas dopriali malú prechádzku po chodbe či kancelárií.

Funkcionalita fitness náramkov je síce bohatá, no pozor. Nezamieňajte si ich s chytrými alebo smart hodinkami. Tieto hodinky sú predĺženou rukou smartfónov a ich vybavenie aj funkcie sú podstatne bohatšie ako pri náramku.

Nemusíte byť žiadny veľký športovec, aby ste ocenili prínos fitness náramku. Práve naopak, aj keď sa aktívne nevenujete športovým aktivitám, pomôže vám dodržiavať aspoň minimum pohybu. Pravidelne vás upozorní na dodržiavanie pitného režimu, alebo vás postrčí do malej fyzickej aktivity, ako je prechádzka či natiahnutie chrbtice.

Komentáre