Nezaradené

Namieriť a páľ!

Vzduchovky zaraďujeme do skupiny ručných zbraní. V zásade to znamená, že projektil je poháňaný pomocou mechanického stlačenia vzduchu alebo iného plynu. Výsledkom streľby zo vzduchoviek však nie je žiadna chemická reakcia.

Rozlišujeme niekoľko typov projektilov, a to:

  • Guľový brok
  • Sférická diabolka
  • Šípy/ šípky

Využitie vzduchoviek je predostreté na ostrej škále. Patria k významným pomocníkom každého poľovníka a využívajú sa pri riešení poľnohospodárskych problémov. Ich využitie môže byť však aj úplne iné. Na mysli máme súťažnú formu športovej streľby, kde je puška neodmysliteľným nástrojom. Vlastne je povinnou výbavou tohto športu. Olympijské hry by bez tejto disciplíny skrátka nemohli byť!

Pušky teda naozaj pôsobia ako skvelí pomocníci v poľnohospodárstve, boji proti škodcom. Taktiež slúžia aj ako zdroj zábavy pre rekreačnú streľbu alebo aj tú súťažnú formu, ktoré bývava predstavená na Olympijských hrách.

Svet vedy a techniky

Keď sa spomenie slovo optika, tak mnohým z vás určite zíde na um inovatívna spoločnosť Zeiss. Jedná sa o medzinárodnú poprednú spoločnosť, ktorá pôsobí v odvetviach optiky a optoelektroniky. Zeiss prináša riešenia, ktoré posúvajú svet optiky neustále vpred a pomáha tak budovať významný technologický pokrok.

Čo táto spoločnosť vyvíja a distribuuje? Ich dominantami sú polovodičové výrobné zariadenia, meracia technológia, mikroskopy, lekárska technológia, okuliarové šošovky, filmové a fotografické objektívy, binokuláry a planetárna technológia.

Spoločnosť Zeiss sa vyvinula z malej dielne na jemnú mechaniku a optiku. Jej zakladateľom je Carl Zeiss, ktorý túto spoločnosť založil vo východnom Nemecku a to konkrétne v meste Jena. Táto firma funguje už od roku 1846 a v súčasnosti sídli na juhozápade Nemecka v meste Oberkochen.

Doba sa neustále vyvíja. Pokrok vo viacerých oblastiach nám ponúklo práve dvadsiate storočie. A my dnes tieto skvelé vynálezy len zdokonaľujeme.

Komentáre