Fitness

Nebuďte skeptický voči proteínu

Vaše mentálne, ale rovnako aj fyzické zdravie je nesmierne dôležitým aspektom v živote každého človeka. Starajte sa o svoje telo, doprajte mu vyváženú stravu, pravidelný pohyb a zaslúženú dávku odpočinku. Všetky tieto oblasti sú dôležité pre správne fungovanie organizmu.

Prvou a najvýznamnejšou podmnožinou aktívneho a zdravého životného štýlu je jedlo samotné. Neškatuľkujte potraviny na dobré a zlé. Potraviny nie sú dobré a zlé, sú nutrične výživné alebo nutrične nevýživné. Vo vašej potrave by malo byť dostatočne tukov ( lipidov ), cukrov ( sacharidov ), bielkovín ( proteínov ). Áno, každý tento jeden element je dôležitý pre vaše telo a každá látka zastupuje inú funkciu v organizme.

Stále častejšie sa však stretávame s názorom, že proteín nie je zdravý. Toto je veľký omyl, ak nedokážete, milé dámy, priať dostatočné množstvo bielkovín v strave, tak je úplne normálne, že dennú dávku doplníte tým najkvalitnejším proteínom pre ženy.

Na výber máte zo širokého množstva proteínov, ktoré sú dostupné v tých najrôznejších príchutiach. Jedným z možných proteínov je účinný proteín na rast svalov. Tento druh bielkoviny podporuje rast svalovej hmoty. Vysoký obsah bielkovín vám zabezpečí nárast svalstva, ale rovnako aj regeneráciu a ochranu svalového tkaniva. Proteíny sú bohaté na BCAA aminokyseliny.

V zdravom tele zdravý duch

Pod pojmom cvičenie si nemusíte hneď predstaviť náročné fyzické aktivity. V mnohých prípadoch stačí, keď vymeníte svoj sedavý spôsob života za ten aktívnejší. Začnite malými krokmi. Napríklad vystúpte o zastávku skôr, choďte na poštu namiesto autom pešo. Zvoľte schody namiesto eskalátora alebo výťahu. Už len tieto malé kroky vám môžu pomôcť v žití aktívnejšieho života.

Pri každodenných aktivitách a povinnostiach nezabúdajte na odpočinok. Pred tým ako pôjdete spať sa vyhnite modrému svetlu, ktoré vyžaruje napríklad aj z mobilných telefónov. Spite približne osem hodín denne.

 

Komentáre