Outdoor

Nič vás nemôže prekvapiť

Každý jeden deň môže nastať situácia, pri ktorej budete potrebovať niečo odrezať, prekrojiť. Jednoducho povedané, budete potrebovať nejaký malý ostrý predmet. Netreba však zúfať. Outdoorové nože vyriešia všetko za vás.

Kvalitné outdoorové nože sú ideálne na hobby turistiku, hubárčenie, rybolov alebo iné aktivity. Stojí za to ich vziať so sebou do lesa, k jazeru alebo do hôr, pretože sa dajú použiť v každej situácii. Vďaka vysokej kvalite materiálov, ktoré sa na ich výrobu používajú, vám budú takéto nože slúžiť dlhé roky. Ich tajomstvo spočíva v spoľahlivosti a praktickosti, ktorú vám tieto nože vedia zaistiť. Na výber máte z klasických nožov s pevnou čepeľou, ale aj zo zatváracích nožov.

Spoľahlivé survival nože patria k najťažšej kategórií outdoorových nožov. Jedná sa o veľmi robustné a spoľahlivé nože. Pôvodne sú určené na pomoc ľuďom v núdzových situáciách. Niektoré nože sú vybavené ďalšími nástrojmi ako napríklad: kompas, kresadlo, píšťalka. Čepeľ je spravidla dlhá od 10 do 20 centimetrov. Horná strana čepele je zvyčajne plochá, takže do nej možno naraziť napríklad pri sekaní dreva. Survival nože môžu mať hladkú, ale aj čiastočne zúbkovanú čepeľ. Kombinovaná čepeľ je všestrannejšia a odolnejšia pri zdolávaní prekážok v náročných podmienkach.

Nože deťom do rúk nepatria

Nože však nie sú hračka, a preto nie je vhodné ich kupovať deťom či povoliť deťom sa s nožmi hrať. Deti nedokážu ešte dobre vyhodnotiť situáciu, a tak sa môže stať, že sa z nevinného hrania stane katastrofa s fatálnymi následkami. Nôž, ktorý teda máte už zaobstaraný treba doma dobre uschovať, aby sa k nemu vaše ratolesti nedostali. Ak však uznáte za vhodné, že vaše dieťa je už dostatočne veľké na manipuláciu s nožmi, tak sa aj tak snažte mať dieťa neustále pod kontrolou, aby ste vedeli v pravý čas a v prípade núdze zasiahnuť.

Komentáre