Novinky

Ozdobte okná vášho domu alebo bytu, spôsobov je viacero

Existuje viacero spôsobov, ako zvýrazniť okná v domácnosti. Jedná sa síce o pre niekoho zanedbateľné detaily, no mnoho ľudí by si dovolilo s týmto označením nesúhlasiť. Pokiaľ sa rozhodnete investovať do nových plastových alebo drevených okien, je dôležité k ním doladiť aj ostatné prvky.

Medzi tie neoddeliteľne patria aj parapety, či už exteriérové alebo interiérové. Exteriérové parapety by sa mali vyznačovať vysokou odolnosťou proti poveternostným podmienkam. Dážď, sneh ani mráz im nesmie nijako ublížiť. Interiérové parapety sa v tom odlišujú, keďže ich hlavná funkcia je estetická a s poveternostnými vplyvmi neprichádzajú do styku. Ponuka interiérových parapet je skutočne bohatá, či už ide o tie z plastu alebo drevené. Mnoho farieb, odtieňov a materiálov. Týmto parametrom zodpovedá aj cena parapety.

Záclona alebo rolety?

Ďalej netreba zabúdať na ochranu proti slnečnému žiareniu. Záclony sa v domácnostiach vyskytujú čoraz zriedkavejšie. Stále sa ešte používajú, no hlavne pri oknách veľkých rozmerov alebo priehľadných dverách do záhrady či na terasu. Omnoho častejšie sa využívajú vonkajšie rolety. Obľúbený materiál je imitácia dreva, ale výhodnou alternatívou sú plastové vonkajšie rolety. Pre špecifické tvary okien, ako je napríklad špicaté alebo okno v tvare kosoštvorca, môže byť problém nájsť rolety v bežnom obchode. V takom prípade existuje možnosť vyhotovenia rolety na mieru.

Montáž roliet nie je práve najjednoduchšia a je lepšie nechať túto prácu na profesionálov. Existuje viacero upevnení žalúzie, či už priamo na rám okna, na stenu, strop či pripevnenie na nosný rám. Voľba záleží od konkrétneho typu okna a rolety. Pokiaľ si nie ste istý, ktorý druh montáže zvoliť, poraďte sa s odborníkom. Každý špecializovaný predajca roliet ponúka okrem samotného predaja aj montáž a prípadný servis.

Komentáre