Veríme, že ste už o pojme jednorázová kombinéza počuli veľakrát. No zamýšľali ste sa niekedy nad ich vlastnosťami a možnosťou využitia? Ak nie, tak nám túto skutočne dovoľte napraviť za pomoci pár krátkych a stručných bodov.
Využitie jednorázovej kombinézy:
- maliar,
- štukatér, brúska
- murár,
- demolačné práce,
- práce na azbeste,
- čistiace práce,
- práce na zateplení podkrovia minerálnou vlnou,
- spracovanie pracovných sklenených vlákien,
- práce vo výrobe,
- práce vo farmaceutickom priemysle.
Samozrejme, že existuje viacero druhov týchto jednorázových kombinéz. V závislosti od práce, ktorú v nej chcete vykonávať si vyberiete špecifickú kombinézu. Rozoznávame tieto základné typy:
- EN 1073-1
- EN 1149-1
- EN 14126
- EN 14605
- EN 340
Načo slúži germicídny žiarič?
Prvotriedny germicídny žiarič PMX2A48 je zariadenie, ktoré sa dlhú dobu využíva na efektívnu a ekologickú dezinfekciu vzduchu a povrchov. Význam používania germicídnych žiaričov výrazne vzrástol v poslednej dobe najmä v súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou spôsobenou infekčným ochorením COVID-19 vyvolaným koronavírusom SARS-CoV-2.
Germicídne žiariče zbavujú dezinfikované priestory vírusov, baktérií, plesní a roztočov pomocou germicídneho UV-C žiarenia. Sú vysoko účinné, ekonomické a ekologické.
Poďte sa s nami pozrieť na to, na akom princípe tieto žiariče fungujú. Germicídne žiarenie patrí do spektra ultrafialových magnetických žiarení – UV. Každá časť UV spektra má iné fyzikálne a biologické účinky. Germicídnym žiarením nazývame UV-C žiarenie, pretože práve toto žiarenie najúčinnejšie ničí mikroorganizmy: vírusy, baktérie, spóry, huby, plesne a roztoče. Pri pôsobení UV-C germicídneho žiarenia dochádza k narušeniu DNA mikroorganizmov, poškodeniu ich reprodukčného systému a následne k ich hynutiu. Najväčší germicídny účinok dosahuje UV-C žiarenie pri vlnovej dĺžke 253,7 nm.
Komentáre