Zdravie a krása

Prírodné liečenie stojí za vyskúšanie

Choroby sú neustále okolo nás a vždy čakajú na tú časť roka kedy sme najzraniteľnejší aby zaútočili. Stačí, že nás skolí nádcha a náš imunitný systém sa oslabí a baktérie a vírusy na seba nenechajú dlho čakať. Vtedy je najdôležitejšou prevencia. Mnohí sa snažia jesť veľa ovocia a zeleniny, iní pijú zázvorové čaje a podaktorí jedia vitamíny v tabletkách.

Každý spôsob môže byť do istej miery účinný ale za každý sa aj platí množstvo peňazí, ktoré sa dajú ušetriť veľmi jednoducho. Stačí pár vedomostí o používaní najbežnejších byliniek ako sú napríklad nechtík lekársky alebo alchemilka a váš liek na prevenciu voči rôznym chorobám je na svete. A zároveň treba podotknúť, že pri hľadaní jednotlivých byliniek sa človek vyberie do prírody takže si príjemne oddýchne, nadýcha sa čerstvého vzduchu a naberie energiu. Nehovoriac o pohybe.

Lekárne nám síce ponúkajú lieky ale to aj lúky

Ak niektorí nemajú možnosť alebo čas ísť si nazbierať bylinky do prírody a ani ich nemajú kde pestovať, dobrou alternatívou sú obchody kde takéto bylinky predávajú či už sušené alebo priamo vo forme čajov. Keď však neskoro zasiahnete a už vás choroba doženie netreba sa báť, veľa byliniek, ako napríklad dostupný nechtík lekársky, pomáha aj vtedy aj keď väčšinou vtedy trvá doba liečenia dlhšie, ale na druhú stranu je to prírodná medicína.

Rýchlejšia cesta sú potom lieky, ktoré kúpite v lekárni ale aj tak je najlepšie sa poradiť s lekárom. Keď  si vyberiete bylinkovú cestu vedzte, že veľa informácií nájdete nielen na internete ale aj v rôznych knihách či už v kníhkupectvách ale aj v antikvariátoch keďže zbieraniu byliniek sa ľudia venujú už od pradávna a našťastie dnes sa to neberie za bosoráctvo.

Niekedy sa úplne stačí spýtať starých mám na dedinách  máte odpovede z mnoho ročných skúseností. Nehovoriac o tom, že vám vedia presne poradiť kde a kedy dané bylinky hľadať. Nakoniec vás možno aj tak pošlú do svojej záhradky kde ich majú pre celú dedinu.

Komentáre