Nezaradené

Puzzle- zábava pre celú rodinu

Kto by len nepoznal puzzle? Stali sa skvelým spoločníkom pre malých aj veľkých. Puzzle majú však veľmi bohatú históriu. História puzzle začína už v sedemnástom storočí, pričom okrem zábavy puzzle slúžilo aj ako učebná pomôcka.

Drevo bolo v minulosti veľmi využívaným materiálom, nie len na stavby, ale rovnako aj na hračky pre deti. Prvé puzzle neboli výnimkou, boli totižto z drvea. Pri skladaní puzzle však nikdy nešlo len o zábavu. Puzzle spája zábavu s edukáciou. Pomocou poskladanie puzzle môžete zostaviť mapu sveta, a tak puzzle slúžili aj ako pomôcka na geografiu. Puzzle mapy sú skvelým spoločníkom do všedných dní.

Ľudia z minulosti by nám určite závideli možnosť mať všetko. V minulosti dokonca ani puzzle neboli pre všetkých. Z ich multifunkčnosti sa mohli teššiť len deti a dospelý z aristokratických rodín.

Puzzle sú skvelým spôsobom na trávenie dlhých zimných dní, sú príjemným relaxom po ťažkom dni a dokonca aj rodinnou aktivitou. Puzzle sa stali populárnymi najmä vďaka ich vekovej flexibilite, to znamená, že puzzle si môžu poskladať aj tí najmenší, samozrejme s menším počtom kusov a s celistvými obrázkami. Kúpu Ravensburger puzzle zaručene neoľutujete.

Skladanie puzzle ako prostriedok na vývin jednotlivca

Filozofovia skúmali niekoľko rokov dlhodobé účinky skladanie puzzle na človeka. Prinášame vám zopár benefitov, ktoré vám môže skladanie puzzle zaručiť:

  1. Skladanie puzzle udržuje vašu myseľ mentálne zdravú a vitálnu
  2. Puzzle podporuje vašu schopnosť vzdelávania
  3. Samotné skladanie pôsobí ako meditácia
  4. Zvyšovanie IQ
  5. Zvyšuje produktivitu
  6. Zvyšuje kognitívne schopnosti
  7. Podporuje vašu koncentráciu.

Mnohé z nich sú zrejmé, ale pravdepodobne ste si doteraz neuvedomovali aký veľký vplyv môže mať na vás skladanie puzzle. Nie len že si pri nich skvelo oddýchnite, ale dokonca si tým udržíte vašu myseľ aktívnu, ba čo viac zvýšite koncentráciu, samotné IQ a aj kognitívne schopnosti, ktoré využijete aj mimo skladania puzzle. Pevne veríme, že puzzle sa stanú vašim skvelým spoločníkom do každého dňa.

 

Komentáre