Zdravie a krása

Relax vo wellness

V dnešnej hektickej dobe sú ľudia čoraz viac psychicky vyťažení, vystresovaní, chodia z práce unavení, podráždení, nemajú čas na svoje rodiny, nieto ešte na vlastný oddych. To je ale veľká chyba. Relaxácia je veľmi potrebná. Niekto relaxuje v prírode, iný v záhrade, iný vo wellness.

Prečo sú práve wellness pobyty také obľúbené? Voda je jeden z najlepším relaxačných prostriedkov. Teplá voda uvoľní napäté svalstvo a vy sa cítite spokojne. V hoteloch poskytujúcich wellness služby je to najmä kombinácia bazéna, sauny a relaxačnej akrylátovej vírivky.

Bazén je skvelý na rozplávanie, fyzickú aktivitu, zahriatie svalov. Je to druh pohybu, pri ktorom zapájate väčšinu svalových skupín. Ak máte sedavé zamestnanie a beh nie je váš kamarát, skúste plávanie. Určite nebudete ľutovať.

Čo sa sáun týka, tie buď milujete alebo nenávidíte. Vysoká teplota otvorí všetky póry a vy sa ozdravne potíte a zbavujete tak telo nečistôt a škodlivín. Často si môžete vyberať z viacerých druhov sáun. Najstaršia je klasická fínska sauna, kde je teplota najvyššia zo všetkých sáun. Pomerne vysokú teplotu má aj parná sauna. Ďalej sa môžete stretnúť aj s rôznymi bylinkovými saunami, ktorú sú naozaj krásne prevoňané a opantajú vaše zmysly. Ak ste úplný začiatočník a v saune ste nikdy neboli, odporúčame začať infrasaunou. Tá je zo všetkých najmiernejšia, nie je tam taká vysoká teplota ani vlhkosť. Dýcha sa tam pomerne dobre a potenie je naozaj príjemné.

Do tretice sú tu vírivky, ktoré sú hádam najpríjemnejším bodom pobytu. Len tak si sedíte v horúcej vode, masážne trysky vám masírujú chrbát a vy sa pozeráte na krásnu scenériu. Cítite sa ako v rozprávke. A viete, čo je na tom najlepšie? Že špičkové a moderné akrylátové vírivky si môžete užiť aj v pohodlí doma.

Tak ak máte nejaký ten priestor a kapitál navyše, jednoznačne zainvestujte a doprajte si svoj malý kúsok raja priamo u vás doma.

Komentáre