Cestovanie

Rozmanité možnosti rozprávkového Liptova

Demänovská dolina patrí medzi k najkrajším častiach Liptova. Liptov je veľmi rozmanitý a má čo ponúknuť, preto je ťažké označiť len jednu oblasť. Bezpochyby však oblasť Demänovskej doliny patrí medzi tie najnavštevovanejšie. Má čo ponúknuť v lete aj v zime. V lete sú to najmä turistické chodníky a blízkosť jaskýň, v zime zase populárne lyžiarske svahy. Práve pre výrazne rozvinutý cestovný ruch v tomto kúte Slovenska nie je núdza ani o ubytovacie zariadenia.

Luxusné ubytovanie za dobrú cenu

Pohodlné a príjemné ubytovanie v Jasnej ponúka aj projekt Bjőrnson. Ide o ubytovací areál, kde si na svoje príde naozaj každý. Nachádza sa tu klasická veľká hlavná chata s kapacitou 68 lôžok. Nájdete tu dvojposteľové izby s oddelenými aj manželskými lôžkami. Myslelo sa aj na rodiny s deťmi. V hlavnej chate sa nachádzajú aj rodinné izby pre 4-5 členné rodiny. Chaty Bjőrnson svojim interiérom tematicky zapadajú do horského prostredia. Prírodné materiály všade, kam sa pozriete navodia tú správnu horskú atmosféru. A navyše, za lukratívnu izbu s  nádherným výhľadom si nemusíte nič priplatiť, pretože kam sa len pozriete, dýcha na vás čarovná atmosféra Nízkych Tatier. Súčasťou areálu je aj wellness, kde si po náročnej túre či lyžovačke môžete dokonale oddýchnuť.

Unikátny hotel na Liptove ponúka viac, ako len štandardné ubytovanie. K dispozícii je aj menšia chata, zvaná Villa. S kapacitou 12 lôžok poskytuje ideálne bývanie pre uzavretú skupinu priateľov, rodinných príslušníkov či na firemné teambuldingy. Súčasťou tejto menšej chaty je aj vlastná kuchyňa s jedálňou, obývačka a milovníkov vína poteší súkromný vináreň.

Aj low-cost cestovatelia si prídu na svoje

Pre nenáročných klientov, prevažne mladých ľudí je k dispozícii aj Hostel, v ktorom sa nachádzajú tri trojlôžkové izbe. Je to výborná alternatíva pre tých, ktorí trávia celé dni na horách alebo na svahu a chcú spojiť výhodu lacného ubytovanie s bývaním v srdci Nízkych Tatier. Získať lacné ubytovanie nie je až taký problém, stačí pohľadať na tých správnych miestach.

Novým, u nás ešte neopozeraným typom ubytovania sú chatky Tree Houses. Ide o veľmi vkusne zariadené menšie jednotky, ideálne pre rodiny alebo blízkych priateľov. Súčasťou chatiek sú aj priestranné terasy, kde si môžu návštevníci vychutnať príjemné letné večery s pohárom vína alebo si dať šálku kávy či čaju.

Komentáre