Zdravie a krása

S dobrou kávou zvládnete všetky výzvy

Kancelárska práca dnes zamestnáva čoraz väčšiu časť populácie. Menšie či väčšie firmy si prenajímajú kancelárske priestory či stavajú vlastné budovy, v ktorých pracujú ich zamestnanci. Už aj na Slovensku sa môžeme tešiť vzrastajúcemu trendu firiem, ktoré si ctia svojich zamestnancov, snažia sa im vytvoriť príjemné pracovné prostredie, usporadúvajú teambuldingy na upevnenie vzťahov a motivujú ľudí k väčším výkonom.

Síce ich je stále menšina, ale konečne sa začína búrať stereotyp, kde šéf vydáva rozkazy, nezmyselne tlačí na svojich podriadených, demotivuje ich a sťažuje im prácu. Namiesto toho sa zo šéfov stávajú vodcovia, lídri, ktorí vlastnou prácou a príkladom motivujú zamestnancov k sebarozvoju a zlepšovaniu svojej práce.

Káva zvyšuje produktivitu a spokojnosť zamestnancov

V takýchto firmách vládne príjemná atmosféra, radosť z práce, a zároveň sa budujú lepšie vzťahy na pracovisku. A pri šálke dobrej kávy sa lepšie riešia aktuálne výzvy. Kávičkárov sú plné kancelárie, a preto lahodná káva do firmy je must have. Teda niečo, čo nemôže v žiadnom prípade chýbať. Zásoby kávy sú práve tak dôležité, ako napríklad zásoby toaletného papiera. Dá sa prežiť aj bez nej, ale s ňou to ide omnoho lepšie.

Ak zvyknete mať vianočné firemné večierky či posedenia pri príležitosti nejakého sviatku či oslava úspechu a lámete si hlavu, aké praktické firemné darčeky kúpiť, môžete potešiť kolegov rovnako, ako aj seba, balením kvalitnej kávy. Týmto darčekom jednoznačne nič nepokazíte a spríjemníte dni všetkým v práci. Samozrejme, fľaša dobrého vína by mnohých potešila ešte viac, netreba však kaziť morálku na pracovisku.

S vyspievaním spoločnosti, budovaním medzinárodných vzťahov a zahraničnými skúsenosťami veríme, že aj v našich končinách sa blýska na lepšie časy a naše firmy a podniky sa začnú podobať tým, ktoré poznáme z amerických filmov a že spokojnosť a duševné zdravie zamestnancov sa budú dostávať čoraz viac do popredia.

Komentáre