Fitness

Ste fanúšikom workoutu? Tieto workout pomôcky vás posunú na ďalší level!

Workout označujú mnohí ako revolúciu v oblasti fitness. Ide o spojenie silového tréningu s dynamickou gymnastikou. Hlavným cieľom tohto druhu cvičenia je rozvíjať pohybové schopnosti a fyzickú kondíciu.

Výhodou workoutu je, že na rozdiel od klasického cvičenia vo fitness centre nepotrebujete desiatky fitness strojov, činiek a iného náradia. Pri workoute si vystačíte s vlastnou váhou.

Aj napriek tomu, že na drvivú väčšinu workoutových cvikov naozaj nepotrebujete žiadne príslušenstvo, existuje pár užitočných pomôcok. S ich pomocou môžete zvýšiť intenzitu tréningu, alebo naopak, dostať sa zo začiatku na úroveň, potrebnú pre cvičenie s vlastnou váhou.

Gumové expandery alebo posilňovače

Gumové expandery vám pomôžu kvalitne precvičiť vrchnú časť tela, najmä hrudník, ramená, ruky a chrbát. Cvičenie s nimi je jednoduché a sú aj cenovo dostupné. Väčšinou sa predávajú v sade gumových expanderov, pričom v sade nájdete expandery z pevnejšej aj menej pevnej gumy. Prečítajte si, ako získať zľavu na rôzne športové príslušenstvo a ušetrite.

Posilňovače slúžia ako pomôcka na rozcvičenie a natiahnutie sa pred alebo po tréningu. Gumový posilňovač vám pomôže zahriať rôzne svalové partie. Je tak skvelým pomocníkom pri rozcvičke.

Medicinbal a posilňovacie lopty

Medicinbal je veľmi často využívanou pomôckou v gymnastike a workoute. Ide celkovo o jednu z najstarších gymnastických pomôcok. Pomocou medicinbalu je možné precvičiť rôzne cviky. Jeho univerzálnosť je jeho najväčšou výhodou. Vhodný pre silové cvičenie aj zlepšenie kondície.

Posilňovacie laná

Často používané na vonkajšie cvičenie ako aj cvičenie v telocvičniach. Cvičením s posilňovacími lanami dochádza k rozvoju výbušnosti, vytrvalosti a sily. Laná sú vyrobené z kvalitných materiálov, sú odolné a ich životnosť je pomerne dlhá.

Komentáre