Fitness

Čo by nemalo v jedálničku športovca chýbať?

Každý deň je nový začiatok.

Ideálne vstávanie.

Je ráno. Za oknami vyspevujú vtáci, melódia ich tónov je priam povznášajúca. Vstal si ešte pred tým, ako ti začal budík pripomínať, že nastal nový deň. Ladne sa vyšvihneš z postele a namieriš si to do kuchyne, kde si spravíš výdatné raňajky, ktoré ťa postavia na nohy.

Nový deň. Nové príležitosti, nové začiatky. A ty si predsa nemôžeš nič z toho nechať ujsť.

Nie práve ideálne vstávanie.

Je ráno. Za oknami hučí ulica ako stará lokomotíva. Akoby ti tie zvuky chceli pripomenúť včerajšiu noc a hlasnú hudbu valiacu sa z vibrujúcich reprákov. Budík ešte neprestal vyzváňať. Jeho neúprosné tóny omieľajú dookola tú istú otravnú melódiu. Čas vstávať a vyhrabať sa z postele. Aby dnešný deň za to stál. Aspoň za tú námahu…

Možno to občas poznáš tiež. Raz si ranné vtáča, inokedy nie je vstávanie práve jednoduché ani ideálne.

Či už prišlo ráno, ako vánok ľahké alebo nie, je tu nový deň. Zrejme sa tešíš na nové tréningy a výkony a s nimi spojené možnosti, ako dosiahnuť to, po čom túžiš.

Pri tréningovom tempe a cvičebných métach sa nezaobídeš bez kvalitnej stravy, ktorá telu dodá potrebné živiny a látky. Taktiež ti môžu pomôcť vhodne zvolené výživové doplnky, vďaka ktorým bude cvičenie efektívnejšie a prinesie želané výsledky v kratšom čase.

Možno to chce zmenu, možno len drobné úpravy v zabehnutom režime, aby veci lepšie fungovali.

V každom prípade, cítiť sa dobre a zdravo vo svojom tele si praje asi každý aktívny človek, či športuje pravidelne, alebo vo voľnom čase.

Aktívny život a športovanie. Čo by v jedálničku nemalo chýbať?

Ak chceš podávať kvalitný a konzistentný výkon, nemal by si zabúdať na zdravú a vyváženú stravu. Dostatočný prísun pre organizmus nevyhnutných látok a živín je pri športovaní alfou a omegou. Výber vhodnej stravy sa pre každého športovca a typ športu líši.

Nezabúdaj ani na zvýšený príjem tekutín, aby tvoje telo správne fungovalo. Dôležité sú aj vitamíny, minerály a to, aby bol jedálniček rôznorodý.

Strava tých, ktorí sa venujú intenzívnemu tréningu by mala obsahovať vyšší podiel bielkovín ako u tých, ktorí nešportujú. Dôležité je aj to, aký typ športovca si. Základ zdravého jedálničku pre športovcov tvoria komplexné sacharidy a ich prísun by mal byť dostatočný.

Potraviny, ktoré ťa napumpujú energiou.

V štúdiách sa zistilo, aké sú najlepšie potraviny pre športovú aktivitu a v tvojom jedálničku by rozhodne nemali chýbať. Sú energeticky bohaté a sú prospešné pre každý typ tréningovej aktivity.

Tieto potraviny sú zdrojom mnohých živín, vitamínov a minerálov. Posilňujú imunitu a rovnako dodávajú energiu, potrebnú na cvičenie a podávanie výkonu.

Sú zásobárňou dôležitých látok, akými sú bielkoviny, sacharidy, vitamíny, antioxidanty i aminokyseliny.

Medzi tieto potraviny patria vajíčka, banány, maliny, černice, brokolica, mrkva či losos.

Ak si nevieš dať rady s tým, aké potraviny a zloženie stravy sú pre teba najvhodnejšie, existujú aj skvelé appky s tipmi na zdravý a chutný jedálniček s množstvom receptov.

Želáš si zvýšiť účinky tréningu? Je napredovať tvojím cieľom?

Chceš nabrať svalovú hmotu, mať vyrysované svaly, dosiahnuť úbytok hmotnosti, či zvýšiť svoj výkon a účinky tréningu? Skúšal si už športovú výživu?  Figuruje v tvojom dennodennom arzenáli a nedáš dopustiť na jej výsledky?

Užívanie výživových doplnkov pri cvičení môže byť cestou k rýchlemu progresu a napredovaniu. Ich účinky a účinné látky, ktoré obsahujú ti môžu nielen priniesť želané výsledky, ale dokonca predbehnúť tvoje očakávania a nastavené tréningové ciele.

Športová výživa môže tvoj jedálniček nielen výrazne obohatiť, ale tiež pomôcť ku konzistentnému výkonu a lepšej kondícii. Dôležité je, aby boli výživové doplnky skutočne kvalitné a obsahovali iba zdraviu prospešné látky.

Výživové doplnky, za ktorými stojí veda.

Športová výživa od firmy Voxberg ponúka produkty, ktoré sú vedecky overené a za ktorými je dlhý rad výskumov a štúdií. Zloženie produktov je transparentné a suroviny na ich výrobu pochádzajú z dohľadateľných zdrojov.

Orientácia na zákazníka a jeho spokojnosť je prvoradá.

Neprehliadnuteľný je aj moderný a inovatívny dizajn produktov a ich zaujímavé prevedenie.

Garancia kvalitných a účinných zložiek vo výživových doplnkoch je teda zaručená.

Proteíny, zdroje bielkovín.

Proteíny obsahujú vysoký podiel bielkovín zo živočíšnych alebo rastlinných zdrojov. Väčšinou bývajú dostupné v práškovej forme ako koncentrovaný nápoj.

Proteínové prípravky Voxberg majú ich majoritný obsah a minimálny podiel cukru, sú bez pridaných farbív a s prírodnými arómami. V ponuke je aj vegánsky proteín či proteín pre ženy, špeciálne navrhnutý pre potreby metabolizmu ženského tela. Dôležitým doplnkom v ponuke je aj výživa na kĺby.

Portfólio produktov Voxberg zahŕňa širokú škálu výživových doplnkov, z ktorých si každý vie nájsť tie, ktoré spĺňajú jeho požiadavky a potreby.

Komentáre