Novinky

Štýlové bytové doplnky, s ktorými oživíte každý priestor

Bývať moderne a štýlovo je snom takmer každého. Nie každý však nato má aj finančné prostriedky, aby si svoje bývanie neustále aktualizoval podľa najnovších trendov. No bývať vkusne sa dá aj v starších priestoroch so starších zariadením. Vašu obývačku či kuchyňu môžete oživiť nadčasovým alebo jedinečným kúskom, ktorý každej návšteve udrie do očí.

Obrazy či hodiny ako doplnok do obývačky

Obývačka je najspoločenskejšou časťou každého príbytku. Stretáva sa tam rodina a známi, aby pri kávičke či fľaši vína podiskutovali na rôzne témy. Pekný interiér na každého pôsobí príjemne. Možno vlastníte starú sedaciu súpravu a na novú nemáte peniaze.

Alebo sa vám na poťah kedysi vylialo červené víno a na pamiatku vám tam zostal namaľovaný obraz. Nemusíte sa tým trápiť. Riešením je napríklad štýlový prehoz na gauč. Zakryje nedokonalosti a navyše nabudí dojem ležérnosti a pohodlia. Vy sa tak môžete venovať návšteve a zabudnúť na to, že sedačka už má čo-to za sebou.

Spolu so sedačkami udrú do očí aj doplnky na stenách. Časy, kedy mal každý zapratanú stenu obrazmi a rodinnými fotografiami sú už pasé. Menej je v tomto prípade viac. Staviť môžete na jedinečné hodiny na stenu, ktoré sú nielen dekoráciou, ale majú aj praktické využitie. Či už ide o hodiny s veľkým číselníkom alebo o ručne vyrobené hodiny z dreva, správne zvolený štýl a veľkosť očarí každého návštevníka.

Trocha zelene nezaškodí

Zabúdať netreba ani na zeleň. Rastliny upokojujú a majú pozitívny vplyv na psychické aj fyzické zdravie človeka. Nie je pritom potrebné mať v byte rovno botanickú záhradu. Stačí nejaký väčší kvetináč s bytovou rastlinkou, ktorý bude správne umiestnený a hneď dodá priestoru iný nádych.

Navyše rastlinky okrem produkcie kyslíka zachytávajú aj nadmerný prach, takže vám tým čistia ovzdušie. Zvoľte však také rastliny, o ktoré sa viete postarať. Ak ste celé dni preč a doma trávite len noci, radšej stavte na menej náročné druhy rastlín. Zvädnuté rastliny totiž nevyzerajú esteticky a vrhajú na tieň nedbanlivosti o svoj príbytok.

Komentáre