Zdravie a krása

TOP 5 prísad na chudnutie

Snažíte sa zbaviť prebytočných kíl? Potom by ste určite mali upraviť svoj jedálniček. Poradíme vám ako na to! Toto je 5 prísad, ktoré by určite nemali chýbať vo vašej strave.

Zemiaky nasýtia no nenafúknu

Zemiaky sú výborným zdrojom sacharidov. Telu trvá pomerne dlho, kým ich spracuje. V našej mysli navodia pocit sýtosti aj pri relatívne nízkej porcii. Taktiež obsahuje minerály, ktoré zabezpečujú stálu hladinu cukru v krvi. Tá je pre stratu váhy taktiež dôležitá.

Vďaka zemiakom sa vám podarí ľahko oklamať hlad, čo vo výsledku zníži spotrebu sladkostí a iných nezdravých potravín, z ktorých budete len ďalej priberať. Určite by ste ich mali zaradiť do svojho jedálnička na pravidelnej báze.

Polievková zmes zníži kyslosť

Zeleninový vývar by mal byť vašim blízkym priateľom. Množstvo vitamínov v spojení s redukciou kyslosti organizmu zaručí pozitívny efekt na zdravie a stratu váhy. Práve spomínané prekyslenie spôsobuje, že sa na nás hromadia prebytočné kilogramy jedna radosť. Zvýšený príjem tekutín pomôže organizmu zbaviť sa škodlivých látok a dokonale ho prečistí.

Červená šošovica

Šošovica a strukoviny všeobecne sú známe svojimi vysokými nutričnými hodnotami, pričom pýšiť sa môžu najmä vysokým obsahom bielkovín a sacharidov. Zanedbateľné množstvo tuku uľaví prebytočným kilogramom. Malou nevýhodou je, že tráviaci trakt zamestná viac ako ostatné potraviny bohaté na sacharidy. Inak je jej zloženie tou správnou cestou na dosiahnutie štíhlej línie.

Kuracie mäso

V posledným rokoch sa celosvetovo zaznamenal rozmach vegetariánov a vegánov, na čom nie je nič zlé. Kuracie mäso je však skvelou potravinou, ktorá vám nezvýši hmotnosť, no zabezpečí dostatočný príjem bielkovín pre uchovanie a zväčšenie svalovej hmoty. Svaly vám pomôžu v efektívnom športovaní a kondícii, čo sa koniec koncov odrazí na nižšej váhe a celkovej vitalite.

Citrónová šťava

Pitie citrónovej vody pomáha spaľovať tuky. Odporúča sa piť najmä ráno na lačný žalúdok. Okrem tohto efektu citrón aj vynikajúcim zdrojom vitamínu C, ktorý je potrebný pre každého zdravého jedinca.

Komentáre