Zdravie a krása

Ukáž, že sa cítiš dobre!

Pod pojmom pohodlie si každý predstaví niečo iné. Pre niekoho je pohodlie sedieť doma v obývačke, nebyť nikým a ničím rušený a čítať svoju obľúbenú knihu alebo pozerať obľúbený seriál. Pre iného je pohodlie voziť sa krížom-krážom v luxusnom aute. Ak by sme však pojem pohodlie použili v súvislosti so štýlom obliekanie, pre drvivú väčšinu populácie by to znamenalo jediné. Dať si na seba obľúbenú mikinu a tepláky a nemusieť riešiť módnu etiketu.

Pohodlné pánske mikiny si rýchlo získali svoje miesto v módnom priemysle. Ich história siaha do prvej polovice 20-teho storočia. S nápadom vytvoriť kus oblečenia, ktorý by sa obliekal cez hlavu a mal hladkú štruktúra, prišla istá továreň na mrazené potraviny v New Yorku.

Cez pracovnú uniformu až ku hip-hopu

Premýšľali nad tým, aké pracovné oblečenie by bolo najvhodnejšie pre zamestnancov, aby poskytovalo dostatočnú tepelnú izoláciu a bolo zároveň pohodlné. Vtedy tvorcovia mikín ani len netušili, akú vlnu popularitu zožne ich nápad. Mikiny sa postupne dostali aj do obchodov pre bežných užívateľov. V druhej polovicu 20-teho storočia sa nosenie mikín spájalo s kultúrou hip-hopu. Dnes sú mikiny v kombinácii s voľnými pánskymi teplákmi charakteristickou črtou športového oblečenia.

Možnosti sú rôznorodé

Mikiny sa tak udomácnili v šatníkoch, že dnes sa kombinujú naozaj rôznorodo. Ich univerzálnosť a kombinovateľnosť ich dostali na piedestál minimálne v pánskych šatníkoch. Je možné ich nosiť s teplákmi, rifľami aj kraťasami. Dámy ich okrem nohavíc kombinujú aj k sukniam či šatám.

Módne značky dnes vyrábajú mikiny v mnohých prevedeniach, preto je ich možné nosiť nielen vo voľnom čase, do prírody, na šport, ale aj do práce a do školy. Samozrejme v prípade, ak si práca nevyžaduje určitý stanovený dresscode. Komfort je pre ľudí dôležitý, tak prečo si nedopriať aj v podobe módnych kúskov oblečenia?

Komentáre