Zdravie a krása

Úsmev je tým najkraším doplnkom

Hovorí sa, že šaty robia človeka. No je tomu naozaj tak? Pri spomienkach na nejakú osobu si spomínate na to, čo mala oblečené alebo na jej okúzľujúci úsmev? Úsmev je krásny dar, ktorý môže každý z nás zadarmo rozdávať. Preto vám môžem so sto percentnou istotou povedať, že investícia do krásneho úsmevu je tou najlepšou. Prinesie vám sebavedomie a tak potrebnú voľnosť pri prirodzenom usmievaní, smiechu, ale dokonca aj obyčajnom rozprávaní.

Pravidelná ústna hygiena je základom krásneho zdravého úsmevu, ale samozrejme, že nie vždy je všetko len o hygiene. Stomatologické problémy môžu byť aj príčinou genetiky. Nezabúdajte na pravidelné prehliadky u vášho zubného lekára.

Zapálený zub? Žiaden stres! Pomôže vám endodoncia. Endodoncia je ošetrenie zubnej drene, čo zahŕňa cievy a nervy prítomné v každom zube, a rovnako aj ošetrenie koreňových kanálikov. Koreňový kanálik je dutinu v koreni, ktorú vypĺňa zubná dreň. Kvalitnou endodonciou dôjde ku kompletnému odstráneniu príčiny zapáleného zubu. Príčinou zapáleného zubu sú práve baktérie, ktoré infikovali zubnú dreň.

Ortodoncia= hollywoodsky úsmev

Ak vaše zuby nie sú usporiadané v ústnej dutine, tak akoby mali, tak vám odporúčame navštíviť ortodonciu. Na tomto mieste prebehnú najskôr počiatočné vyšetrenia a analýza vášho problému. Keďže každý chrup je jedinečný, tak aj každému človeka bude nastavená  individuálna liečba na rozličné obdobie.

Niekedy je nevyhnutné zuby trhať. Toho sa však vôbec nemusíte báť. Bezbolestné trhanie zubov je dnes viac ako samozrejmosťou. Lekár vám zaručene pred zákrokom pichne na dané miesto injekciu, ktorá vám ďasno umŕtvi.

Pre tých, ktorí sa boja aj injekcie u stomatológa mám dobrú správu! Injekcia v kvalifikovanej a kvalitnej stomatologickej ambulancii naozaj nebolí. Ak mi však stále neveríte, tak si môžete vypýtať použitie rajského plynu. Vďaka ktorého účinkom nebudete cítiť ani tú najmenšiu bolesť.

Ak sa stále odhodlávate, že navštívite ortodonciu, no strach vás drží v úzadí, tak vás povzbudzujem k tomu, aby ste to čo najskôr napravili. Žiadnu bolesť by ste zažiť nemali. Maximálne bude daný zákrok občas nepríjemný. Nezabúdajte na to, že úsmev je naozaj najkrajším šperkom každého človeka.

Komentáre