Outdoor

Všetko ako na dlani

Blíži sa leto a s ním aj dlhé výlety do prírody. Príroda je tým najlepším miestom na oddych a odreagovanie od každodenných povinností. Veď dokonca aj človek je vlastne súčasťou prírody. Preto by sme sa mali naučiť žiť spetí s prírodou a užívať si jej krás, vážiť si jej majestátnosti a s pokorou prijímať dary, ktoré nám nezištne dáva.

Do prírody sa skvelo hodí vysokokvalitný ďalekohľad, ktorý vám pomôže krásy matky zeme preskúmať z úplne iného a detailnejšieho uhla. V tichosti a v dobrom rozlíšení tak môžete pozorovať celé srnčie rodiny, ktoré sa spokojne pasú na lúkach a to všetko z bezpečnej vzdialenosti. Ďalekohľad sa teda javí ako naozaj skvelý pomocník.

Princíp nočného videnia

V tejto časti článku sa dozviete na akom princípe funguje nočné videnie plus mnoho ďalších užitočných informácií o nočnom videní. Nočné videnie pracuje na princípe premeny zbytkového svetla na svetlo, ktoré je viditeľné v okulári. Celý proces prebieha zložitým elektrochemickým procesom. V prípade, že je zbytkového svetla nedostatok sa využívajú IR lampy rôzneho výkonu a vlnovej dĺžky.

Na výber máte z klasického nočného videnia generácie I plus, generácie II plus ale aj digitálne nočné videnia, ktorých popularita v posledných rokoch eskaluje.

Existuje niekoľko spôsobov, ktorými môžete pozorovať nočným videním. K tým najobľúbenejším však patrí pozorovanie za pomoci hlavovej násady ako okuliare na nočné videnie. Najčastejšie sa však využíva nočné videnie monokulárne alebo ďalekohľad na nočné videnie, ktorými sa pozoruje priamo z ruky. Nájsť môžete aj nočné videnia na puškohľad, ktoré už však nájdete zaradené v samostatnej kategórií.

Ďalekohľad ako aj nočné videnie sa teda javia ako skvelí spoločníci na preskúmavanie krás a záhad tohto nevyspytateľného sveta.

Komentáre