Zdravie a krása

Zima je tu – oblečte sa milé dámy!

Zima už klope na dvere. Daždivé počasie onedlho vystriedajú snehové fujavice a okrem metličky na čelné sklo je potrebné vyzbrojiť aj svoj šatník. Zimný outfit musí nie len dobre vyzerať, ale aj poskytovať teplo a úkryt pred vonkajším nečasom. Mnoho ľudí toto obdobie nenávidí práve kvôli nízkym teplotám pod bodom mrazu a nutnosti viacerých vrstiev oblečenia. Vy však nemusíte nadávať. Vezmite to ako výzvu a vyzerajte štýlovo a trendy aj v zime!

Vyzbrojte sa od hlavy po päty

Základom zimného outfitu je kabát. Obchody v tomto období doslova praskajú vo švíkoch pri širokej ponuke zimných búnd a kabátov pre dámy. Nájdete naozaj čokoľvek. Desiatky strihov, farieb, dĺžok a materiálov. Veľkej obľube sa túto sezónu tešia udržateľné materiály, keďže aj my ako civilizácia sa tú snažíme udržať ešte aspoň zopár generácii. Naopak klesá popularita pravých kožuchov, ktoré síce vyzerajú a zahrievajú skvelo, no evokujú týranie zvierat, za ktoré vás susedia nebudú mať radi.

Pri výbere zimného kabátu alebo bundy si dajte pozor, aby ste sa nenechali uniesť len vzhľadom. Aj keď ten je samozrejme dôležitý, myslite na to, či je kabát alebo bunda dostatočne hrubá a poskytne vám aj v najväčších mrazoch dostatok tepla.

Tam kde bunda nestačí nastupujú doplnky. Šály, čiapky a rukavice už určite máte, nezabudnite však, že pre celkový dojem je nutné aj tieto doplnky doladiť k celkovému výzoru. Divoké farebné kombinácie, kde je každý doplnok inej farby, no ani jedna sa nezhoduje s farbou kabátu, nie sú páve šťastné riešenie.

Poslednou súčasťou povinnej šatníkovej výbavy v zimnom období sú kvalitné čižmy nad kolená. Pokiaľ neuprednostníte turistické topánky, v tom prípade čižmy nepotrebujete. Ak však stojíte o elegantný ženský výzor, čižmy potrebujete. Podobne ako pri kabátoch, aj tu platí, že obchody sú nimi v tomto období preplnené.

Veríme, že sme vás v tomto článku správne navnadili a už máte pred očami svoj outfit tejto zimy. Prajeme vám, nech sa vám podarí spojiť štýlové a elegantné s teplým a praktickým.

Komentáre